Slovo youtuber zná v dnešní době téměř každý. Věděli jste, že se nemusíte nutně stát youtuberem, popřípadě youtuberkou, pokud máte zájem zvýšit své podnikání? YouTube dnes funguje podobně, jako každý jiný prodejní kanál. Pokud provádíte marketing na sociálních sítích a celkově po internetu, neměli byste vynechat YouTube marketing. Co je to YouTube marketing? Popíšeme si v následujících odstavcích.

Co je to YouTube marketing?

Pokud provozujete vlastní blog nebo internetový marketing a píšete články pro zvýšení viditelnosti a návštěvnosti, měli byste se zaměřit na YouTube marketing. Ten vám může pomoct, co se týče SEO. SEO je v krátkosti optimalizace stránek neboli pozice ve vyhledávačích. Čím více bodů budete pro SEO plnit, tím se bude zlepšovat mimo jiné i vaše pozice ve vyhledávačích pod vámi zadanými klíčovými slovy.

YouTube marketing
YouTube marketing

Kromě důvěryhodnosti webu mají vliv na SEO také zpětné odkazy. Ty vám mohou opět dopomoct k tomu, abyste získali daleko lepší pozice jak v Seznamu, tak Googlu. Věděli jste, že dalším faktorem jsou videa? Jestliže umístíte videa k vašemu článku se stejnými klíčovými slovy, máte vyšší šanci na to, že se váš web neboli konkrétní článek posune na první stranu pod určitou frázi. YouTube při přidávání videí nabízí také své vlastní SEO, do něho se řadí popisek videa, název videa a klíčová slova. Vše je potřeba řádně vyplnit. Budete-li se svému podnikání věnovat naplno, máte šanci skutečně prorazit. Nezáleží na tom, jaký blog vedete, vždy je nutné zaměřit svůj YouTube kanál na stejné téma.

Videa vám pomohou k většímu dosahu

Co je to YouTube marketing už nyní víte. Věděli jste, že pomocí videí nezlepšíte jenom SEO, ale také dosah stránky? YouTube je druhý nejvyhledávanější vyhledávač, který po zadání slov nalezne přesné shody. Pokud tedy budete točit video na to, jak správně nakupovat na internetu, máte tak velkou šanci, že po napsání této fráze návštěvníci na YouTube najedou vaše video. Záleží na tom, jak budete mít nastaveno YouTube SEO. Vyplnit toho musíte opravdu hodně.