Podzim přichází a s ním i pochmurné počasí venku. Má to vliv na váš osobní život? Pak byste s tím rozhodně měli něco dělat. Nenechávejte se ovládat okolním počasím a buďte pozitivní i v těch nejsmutnějších dnech. Přečtěte si, jak na podzimní deprese a smutek. Vše se dá zvládnout snadno a za pomocí jednoduchých triků.

Přicházíte domů vystresovaní?

Chodíte do školy nebo do práce a vracíte se se spoustou stresu? Pak je čas to změnit. Ať už se budete cítit jakkoli beznadějní, příchodem domů by se to mělo změnit. Z počátku stačí změnit interiér. Jakmile přijdete do bytu, který na vás dýchne příjemnou podzimní energií, bude vám ihned lépe. Divili byste se, jak vám dokáže podzimní výzdoba zlepšit náladu.

Věnujte se rodině

Jak jsme již říkali, dekorace vám mohou zlepšit náladu. Ještě lepší však bude, jakmile budete vyrábět ozdoby společně s rodinu. Máte děti? Běžte s nimi do lesa a nasbírejte žaludy, kaštany i bukvice. Z toho pak můžete vyrábět například zvířátka. Ty si pak vystavíte. Dokonce si jedno zvířátko můžete odnést do práce, abyste si vždy vzpomněli na chvíle strávené s dětmi.

Věnujte se rodině
Věnujte se rodině

Jak na podzimní deprese pomocí koření?

Koření velmi často připomíná vůni podzimu. Pověste si doma pytlíčky s nejrůznějším kořením. Vhodný je například koriandr, rozmarýn nebo hřebíček. Pryskyřice vám zase přidá pocit venkova i ve vašem bytě. Dělají vám příliš ostré vůně špatně? Pak vyzkoušejte jemnou vůni růžových lístků a jasmínu. Tato vůně+ má navíc také protistresové účinky.

Relaxace i na podzim

Chodíte do práce, abyste se uživili a na nic jiného vám nezbývá čas? Převážně v tomto případě byste měli vědět jak na podzimní deprese. Život není jen o práci, vůbec byste si ho neužili. Najděte si každý den chvilku klidu. Projděte se do přírody nebo si vytáhněte oblíbenou knížku. Jedině tak budete úspěšně zvládat stres. Podívejte se, jak si ještě zvýšit odolnost vůči stresu.