Máte tenké a lámavé nehty? Už nevíte co udělat pro to, aby byly krásné a zdravé? Na nehtech se odráží náš zdravotní stav. Jestliže máte nehty s bílými skvrnami nebo lámavé nehty, může to například znamenat nedostatek některých vitamínů. My vám dnes poradíme jak posílit nehty, abyste se už neměli za co stydět.

Jak posílit nehty?

Nehty jsou vaší součástí a mnoho o vás vypovídají. Pomocí rukou děláte vlastně veškeré činnosti přes den. Jestliže podáváte ruku při seznámení a dotyčná osoba vidí, že máte okousané nehty, už si o vás udělá jistý obrázek. Abyste docílili krásného přírodního vzhledu svých nehtů, nemusíte kupovat drahé preparáty. Můžete vyzkoušet některé z domácích rad. Jak posílit nehty pomocí domácích triků

1. Ochrana při domácích pracích

Nehty se častým mytím nádobí velmi oslabují. Co myslíte, že se děje pokud na zahradě sázíte květiny? Veškeré čisticí prostředky velmi vysušují nehtové lůžko a také celkově i ruce.  Při domácích činnostech vždy používejte rukavice, abyste zamezili dalšímu poškozování.

2. Okousané nehty nevypadají hezky

Okusování nehtů a kůžičky nehty příliš oslabuje. To pak způsobuje, že se nehty lámou a třepí. Jestliže se vám natrhne kůžička, nikdy ji neokusujte! To samé u nehtů. Nalomený nehet si neokusujte, ale zpilujte pilníkem. Pamatujte na to, že okousané nehty nevypadají vůbec hezky. Raději u sebe mějte balíček žvýkaček.

Peelingová masáž rukou
Masáž rukou

3. Masáž rukou

Ano i nehtům prospívá masáž. Pokud tedy máte chvíli volného času, jemně si masírujte prsty i nehty. To zaručí jejich lepší prokrvení. Nezapomeňte tuto činnost provádět alespoň jednou denně.

4. Nedostatek vitamínu E

Jestliže máte nedostatek vitamínu E, má to dopad na vaše nehty. Dopřejte svým nehtům krásný vzhled, proto konzumujte více potravin s vysokým obsahem vitamínu E. Mohou to být například obilné klíčky, oříšky, semínka a rostlinné oleje.

5. Domácí lázeň na nehty

Připravte si domácí lázeň. Budete potřebovat pouze vodu a mořskou sůl. Smíchejte lžíci mořské soli s litrem vody. Sůl se musí rozpustit. Namáčejte v lázni ruce alespoň dvacet minut. Toto opakujte každý den a sami změnu uvidíte.