Jistě jste už někdy slyšela, že těhotenství je jiný stav. Tento název má svůj význam. Z počátku může vypadat, jako kdybyste měla chřipku nebo pouze špatnou náladu. Pokud změny vnímáte, dokážete těhotenství rozeznat dříve než těhotenský test. Pojďte se podívat, jak poznat těhotenství podle vašich pocitů.

Prvním signálem je vynechání menstruace. Pokud se dostaví vynechání, můžete se začít pomalu radovat. Jedná se o poměrně důležitý signál, který vám napoví, že jste těhotná.

Jaké jsou další signály, podle kterých poznáte, že jste těhotná?

Těhotenství signalizuje mnoho dalších věcí. Jedná se o zvýšenou teplotu, nejčastěji kolem 37 °C. Dále pak změna prsou. Můžete mít pocit napětí, bolesti nebo to poznáte podle toho, že se vaše prsa zvětší. Často může dojít k sekreci bělavé tekutiny z prsu, jedná se o kolostrum. Dalším příznakem je časté močení. Dejte si však pozor na to, zda se nejedná o zánět močového měchýře nebo jiné onemocnění.

Jak poznat těhotenství podle vaší nálady

Věděla jste, že těhotenství lze poznat podle toho, jakou máte náladu? Často dochází ke změnám. Můžete se cítit více ve stresu nebo naopak šťastná. Mnoho žen pociťuje zamilovanost, kterou mají za následek hormony ve vašem těle.

Změna nálady
Změna nálady

Zažívací potíže a další příznaky

Jistě jste už slyšeli o ranních nevolnostech. Problém je v tom, že vás tyto nevolnosti mohou postihnout kdykoli během dne. Může dojít pouze k pocitu na zvracení nebo přímo ke zvracení. Mnohdy to bývají i průjmy a nechutenství. Společně s nechutenstvím přichází i změna chutí. Najednou vám začne chutnat to, co jste doposud neměla ráda nebo budete zkoušet opravdu zajímavé kombinace jídel.

Těhotenství je opravdová smršť hormonů, a právě proto může docházet k již zmíněným změnám nálady a také ke zhoršení pleti. Mnohdy se objevuje akné nebo zarudlé skvrny v obličeji. Posledním tipem, jak poznat těhotenství je únava. Začnete být více unavená a také budete spát déle než obvykle.