Chodíte ráda na gelové nehty a už za ně nechcete platit tolik peněz? Zkuste si je dělat svépomocí doma. Ze začátku si budete muset zakoupit sice více věcí, ale následně se vám to rozhodně vyplatí. Vydrží vám totiž i několik let. Výhod může být spousta. První je, že můžete změnit vzhled nehtů kdykoli se vám zlíbí. Další výhoda spočívá v tom, že když si je potřebujete sundat, můžete to udělat až se vám to bude hodit. Jaké věci budete potřebovat a jak se dělají gelové nehty?

Výbava pro začátečníky

Pokud jste začátečník, můžete si pořídit přímo set na gelové nehty, ve kterém naleznete všechno potřebné. Jestliže chcete ušetřit a vše si vybrat podle sebe pořiďte si všechny pomůcky zvlášť. Pojďme se tedy podívat, co vše potřebujeme dříve, než si řekneme, jak se dělají gelové nehty.

V první řadě je zapotřebí UV nebo LED lampa, která dokáže spolehlivě vytvrdit všechny vrstvy gelu. Dále budete potřebovat štětce, gely, primer, umělé nehty, lepidlo, zdobení, odstraňovač výpotků, gilotinu na nehty, buničinu, pilníky a pomerančová dřívka. Hodit se vám bude i olejíček s vitamíny na kůžičku.

Výbava pro začátečníky
Výbava pro začátečníky

Jaké gely vybrat?

Pokud chcete mít nehty správně udělány, budete potřebovat několik druhů gelů. Prvním je takzvaný podkladový gel, který se dává naspod. Dále pak stavební gely, které mohou mít různou barvu. Posledním je finish gel, který odpovídá za finální lesk nehtů. Koupit si můžete i zmatňující gel, pokud nechcete mít nehty lesklé.

Jak se dělají gelové nehty – jednoduchý postup

1.      Jemným pilníkem si zdrsněte povrh vašich nehtů.

2.      Nalepte správně zvolené velikosti umělých nehtů. Nezapomeňte je přilepit opravdu pevně.

3.      Upravte do požadovaného tvaru a povrch zarovnejte tak, aby nešel vidět přechod.

4.      Nyní můžete začít s modeláží. První nanesete primer a necháte pořádně vsáknout.

5.      Na něj dáte podkladový gel.

6.      Nehty zdobte, jakým gelem chcete, nezapomeňte však všechny vrstvy nechat pořádně zapéct v lampě a setřít výpotky. Přečtěte si několik tipů, jak mít krásné nehty, aby vám záviděla každá žena.

7.      Nakonec zakryjte finish gelem. Dle potřeby přetřete matem.

8.      Na okolí nehtů naneste výživný olejíček. Podívejte se také jak posílit nehty, aby byly zdravé a krásné.