Stále si říkáte, že začnete cvičit pravidelně, ale jakmile nastane den D vůbec se vám nechce? Raději provádíte jiné věci místo cvičení? Pak děláte chybu, pravidelný pohyb je součástí zdravého životního stylu. Mimo jiné budete čilejší, nebude se vám tolik chtít spát, jako kdybyste celý den leželi u televize. Podívejte se, jak se donutit cvičit a najděte v sobě odhodlání to vyzkoušet.

Stanovte si jasný cíl

Víte, čeho byste chtěli dosáhnout? Pokud ne, zjistěte to. Jasně si stanovte, co chcete dělat, jak chcete za určitou dobu vypadat a kdy činnost budete provádět. Je důležité určit si přesné dny a hodiny kdy budete cvičit. Rovněž si cvičení rozvrhněte tak, abyste se stále zdokonalovali, ale nepřeceňujte vaše síly. Plán pak musíte 100% plnit.

Naučte se pravidelnosti

Nikdy se nesmí stát, že jeden den svůj rozvrh porušíte. Tím byste celý plán narušili a mělo by to negativní vliv na celý proces cvičení. Jak se donutit cvičit, abyste plán neporušili? Nejdříve si zvykejte. Nemusí jít o plnohodnotné cvičení. Pouze si zvykněte, že v určité dny děláte určitou činnost, pak už ji jen přeměňte na cvičení. Byli jste zvyklí vždy po příchodu z práce pustit si díl oblíbeného seriálu? Vyměňte ho za pohyb.

Jak se donutit cvičit? Udělejte ze cvičení zábavu

Berete to tak, že cvičení je povinnost? To je chyba. Udělejte z cvičení zábavu. Můžete si na pomoc zavolat kamaráda nebo kamarádku. Ve dvou se vždy lépe cvičí, navíc bude cvičení zábavnější. Také můžete pojmou cvičení formou soutěže, kdy vítěz dostane malou cenu nebo poražený bude muset udělat 30 dřepů navíc.

Cvičte s kamarádem
Cvičte s kamarádem

Nevzdávejte se

Za žádných okolností se nesmíte vzdát. Buďte stateční. Zkuste si za cvičení stanovit odměnu například za celý odcvičený měsíc.

Co vás ke cvičení nabudí?

Nevíte, jak se donutit cvičit? Pusťte si hudbu, která ve vás vyvolá pocit pohybu. Jedná se o rychlejší hudbu, která vás nabudí.