Odrůstají vám gelové nehty a vy si s nimi nevíte rady? Vypadají škaredě a nemáte čas, zajít je do salónu sundat? Pak vyzkoušejte několik domácích rad, jak sundat gelové nehty, aniž byste si poničily ty vaše. Vždy při těchto procesech nezapomínejte být opatrná k vašim přírodním nehtům.

Základem je klasický pilník

První poměrně náročný proces je pilování. K pilování můžete využít například pilník nebo speciální brusku na nehty. Při tomto procesu je velmi důležité dbát na to, abyste nepoškodili váš nehet. Zbrousit tedy musíte pouze gel a popřípadě i umělý nehet. Pokud byste u tohoto procesu byla nepozorná, pak byste si mohla vážně ublížit. K dočištění zbytků gelu na nehtu využijte velmi jemný pilník. Tento proces vám však zabere poměrně hodně času.

Sundejte si nehty v pohodlí domova
Sundejte si nehty v pohodlí domova

Jednodušší způsob

Odstraňte lepidlo, kterým je nehet přilepený a zbavte se tak umělých nehtů. To uděláte tak, že ho jednoduše rozpustíte. Potřebovat budete aceton, který můžete sehnat například v drogerii. Odličovací tampón nebo také vatu namočte do acetonu a přiložte na nehty. Aby vám vata nespadla, můžete ji překrýt alobalem. Nechte aceton působit přibližně 30 minut. Následně už jej snadno sundáte. Tento postup však neopakujte pokaždé, aceton totiž pokožku velmi vysušuje.

Jak sundat gelové nehty aneb co nikdy nedělat?

Za žádných okolností by se nemělo stát, že budete gelové nehty samy odlupovat. Je samozřejmé, že vás to bude velice lákat, nenechte se tím však zmást. Odloupnutím si můžete vaše nehty velice poškodit. Pokud vám bude nějaký nehet zadrhávat, pak ho zpilujte tak, aby vás to nelákalo jej odloupnout.

Pár tipů na závěr

Vždy po jakémkoli sundávání nehtů použijte výživný olejíček na nehty a kůžičku okolo. Pokud vaše nehty budou poškozené, nechte je zahojit a od gelových nehtů si dejte chvíli pauzu.

Jestliže si na tyto procesy sama netroufnete, zajděte k profesionálům, kteří se vám o gelové nehty postarají. Naopak pokud vás domácí proces, jak sundat gelové nehty zaujal, zkuste si udělat gelové nehty doma sama. Podívejte se, jak se dělají gelové nehty svépomocí.