Stává se vám, že pokaždé, když něco hledáte v kabelce, nemůžete to najít? Místo toho narazíte na spoustu nepotřebných věcí? Doslova se ztratíte mezi použitými kapesníky, účtenkami, drogerií, kosmetikou nebo například žvýkačkami? Pak je čas, udělat si v kabelce pořádek. Uspořádejte vaše osobní věci tak, abyste vždy našla to, co hledáte. Je jisté, že ušetříte spoustu času hledáním klíčů, diáře, mobilu a dalších věcí.

Vyházejte všechny nepotřebné věci

Jistě si jste vědoma, že účtenky a použité kapesníky už potřebovat nebudete. Najděte si volný čas na to, abyste si v kabelce pořádně uklidila. Jak máte postupovat? V první řadě vytáhněte z kabelky všechny věci, které se tam nachází. Následně z kabelky vytřepejte všechen nepořádek. Mnohdy bývají drobky nalepené v kabelce. Je tedy potřeba kabelku vysát. K tomu můžete využít speciální nástavec se štětinami. Pokud váš vysavač tento nástavec nemá, můžete kabelku vysát jen hadicí. Následně očistěte kabelku vlhkým hadříkem zvenčí.

Proberte vaše věci

Věci, které jste vytáhli z kabelky je nutné protřídit. Vše, co nebudete potřebovat vyberte a vyhoďte. Do kabelky vložte pouze to potřebné.

Vyberte si jen ty nejdůležitější věci

Jaké jsou nejdůležitější věci, které by měly být v každé kabelce? Hlavní věcí je peněženka s doklady. Dále pak klíče, mobil, žvýkačky, papírové kapesníky, diář a propiska. Pokud nosíte brýle, nezapomeňte na ně. Všem věcem vyberte místo, které budete nadále dodržovat. Jedině takhle si zapamatujete, kde máte danou věc hledat. Pokud se vám často vybíjí mobil, noste v kabelce také nabíječku pro případ nouze.

Na kosmetiku si pořiďte organizér
Na kosmetiku si pořiďte organizér

Organizér na kosmetiku

Nosíte v kabelce kosmetiku? Pořiďte si organizér. Díky organizéru se v kabelce snadno vyznáte a budete tam mít pořádek. Do něj vložíte všechny kosmetické přípravky, které potřebujete a neuděláte si nepořádek. Například řasenku, make-up, rtěnku nebo odličovací přípravky. Vložit tam můžete také hřeben a náhradní gumičku do vlasů.

Tip na závěr

Použité kapesníky a nepotřebné účtenky ihned vyhazujte do koše. Jedině tak si pořádek udržíte.