Svatební cesta neboli dovolená patří bezpochyby ke svatebním tradicím. Bez ní, jako by svatba vůbec nebyla. Pokud vás tíží finanční situace, nemusíte opouštět českou republiku. Zajímavá místa rozhodně naleznete i tady. Kam na svatební cestu? Podíváme se jak na zahraniční výlety, tak i ty místní. Pojďte na to s námi kouknout a kdo ví, třeba si i vyberete.

Místo se musí líbit oběma

Určitě s námi budete souhlasit, že nad místem se musíte shodnout oba. V tomhle směru se přizpůsobit defakto nelze, protože jde o první společný výlet ve svazku manželském. Zaměřte se tedy v první řadě na zábavu, kterou vám daný výlet nabídne. Je sice hezké mít nádherné ubytování pro první manželské večery, ale k čemu vám to bude, když v okolí nebude žádná zábava.

Výhodou pro svatební cestu je léto

Obrovskou výhodou je letní období, právě z tohoto důvodu si nejčastěji své ano řeknou novomanželé buď to v červenci nebo srpnu. Samozřejmě dalším důvodem je i krásné počasí a zvlášť v letošním roce, kdy teploty neklesají pod 30°C. Svatební cesta vám z pohledu počasí s největší pravděpodobností vyjde, a to jak v zahraničí, tak tady v České republice. Teď už konečně nakoukneme na téma, kam na svatební cestu?

Na svatební cestu můžete do zahraničí nebo zůstat v České republice

Kam na svatební cestu?

Jako první se podíváme na zahraniční pobyty. Ideálními městy pro zamilované je Paříž nebo Řím. Nemusí se nutně jednat o pobyt u moře nebo jezera. Nádherné chvíle prožijete i ve městě. O to více to platí v případě Paříže nebo Římu. Naplánujte si tak pobyt podle sebe. Ze zahraniční dovolené u moře pak volte například mezi Chorvatskem nebo Itálií. Chorvatsko je vhodné pro novomanžele, kteří nemají příliš mnoho finančních prostředků na rozhazování. Po Itálii lze sáhnout v opačném případě, kdy finance tolik neřešíte.

Kam na stavební cestu aneb Česká republika

Přesně tak, pojďme se teď podívat, kam na svatební cestu v České republice. Výběr je poněkud větší, protože jste na své půdě. Co takhle vybírat z míst, kde se nachází v blízkosti i jezera nebo vodní zábavné parky? Na výběr je toho spousta, od Šumavy, přes Krkonoše až po Hradec Králové. Jestliže pocházíte z Moravskoslezského kraje nebo v jeho blízkosti, využít můžete i naše hlavní město, kterým je Praha.

Na závěr informace o pobytech a rozhodujících faktech

Přinášíme vám na závěr pár bodů ohledně toho, co je pro novomanžele při výběru svatební cesty důležité. Kam na svatební cestu jsme vám popsali v odstavcích výše.

  • Místo pobytu
  • Zábava v blízkosti pobytu
  • Jezera, zábavné vodní parky nebo moře (letní období)
  • Ubytování
  • Cena