Svatební den je jistě nádherným zážitkem, a to jak pro nevěstu, tak i ženicha. Ještě, než se do této události ovšem pustíte, měli byste si předem stanovit tzv. pravidla, jinak vaše manželství nebude trvat ani jeden kalendářní rok. Zvlášť v momentě, kdy jste spolu velice krátce a zdaleka nevíte, co od toho druhého očekávat. Samozřejmě rychlá svatba krátce po seznámení má svá tajná kouzla, ale následná realita je může definitivně pohřbít.

Komunikace před svatbou? Základ úspěchu!

Dnešní doba nabízí daleko více možností a lidé už se do svatby nepouštějí po dovršení plnoletosti. Nemají problém si počkat i několik let. V některých případech dokonce i pár desítek let a svatba se pak naskytne až ve středním věku. Pokud jste se s někým nedávno seznámili a přemýšlíte už o svatbě, jistě to není špatný nápad, ale dávejte si pozor. Jestliže jste dlouhodobě zvyklí žít sami, může vás to velmi brzo po svatbě omrzet a protějšek vám začne svým způsobem z ničeho nic vadit.P

První problémy a hádky

Je dobré se shodnout na tom, že hádky vám vaše konflikty nevyřeší. Pokud si budete oba trvat na své pravdě, může vás to dohnat až k rozvodu, protože se vaše hádky budou stupňovat. Daleko účinnější metodou je od sporu odstoupit a jestli to situace nabízí, tak z obou stran. Zalezte si každý do jedné místnosti a přemýšlejte nad tím, co jste udělali špatně.

svatební událost

Vyřešená minulost a žádné zmínky o ex!

Jste přesvědčeni o tom, že jste se svou minulostí plně smíření? Není dobré po svatbě srovnávat svůj protějšek s ex přítelem nebo přítelkyní. Toto srovnávání může vést opět k rozvodu. Představte si, že by vás takto někdo neustále srovnával. Dokázali byste s touto osobou žít?

Finanční stránka v manželství

Tajná skříňka, kde jste doposud skrývali finanční prostředky musí jít stranou. Měli byste se předem domluvit na tom, jak společně budete šetřit své finance. Domluva může být defakto libovolná, v některých manželstvích mají peníze rozdělené, v jiných zase společné. Vy musíte přijít na to, jak to bude správně fungovat.