Výběr podprsenky mnoho žen podceňuje, myslí si, že znají skutečnou velikost svých prsou, což se ovšem většina z nich velice mýlí. Špatná podprsenka může mít negativní vliv na vaše zdraví, protože se v ní jednak cítíte nepohodlně a jednak vás může po čase tlačit. Možná si říkáte, že to je normální a tento problém neřešíte, ovšem opak je pravdou. Podprsenka by se vám měla nosit skvěle, a to bez jakéhokoli tlačení.

Naučte se vybírat podprsenku správně

Není správné, když vás podprsenka v obvodu tlačí. Automaticky se to každá žena snaží vyřešit tím, že si pořídí větší číslo podprsenky. To je taktéž špatně. Stejně tak by totiž obvod neměl být příliš volný. Pokud chcete znát správnou velikost, pak by tam mělo být dostatečně velké místo na to, aby se vám tam vlezli alespoň dva prsty. Nemusíte se bát pořídit si větší podprsenku, jen si dávejte pozor na to, abyste to s číslováním nepřehnala. Jak jsme již uvedli, nesmí být obvod zbytečně velký a volný.

výběr podprsenky

Při pohybu by podprsenka měla držet své místo. V žádném případě by se neměla posouvat směrem nahoru nebo dolů. Jestliže se jedná o pár milimetrů, dá se to ještě tolerovat. V případě, kdy si podprsenku musíte každých pět vteřin opravovat, je už výběr označen za špatný. Ideálním řešením je návštěva odborného obchodu, kde se věnují čistě jen podprsenkám. Zvládnou vám tam naměřit správnou velikost, kterou můžete poté využívat k objednávání dalších podprsenek.

Ramínka jsou důležitá

V ramínkách máte jakousi oporu. Jde o část podprsenky, kterou si dáte na ramena. Jestliže jste si nevybrali podprsenku správně, opora nebude fungovat tak, jak by měla. Víte, jak to poznáte? Ramínka vám tlačí na ramena a zařezávají se vám až do kůže. Tak by se podprsenka rozhodně neměla chovat. Při správně zvolených košíčcích, velikosti a obvodu podprsenky téměř nepoznáte, že nějakou na sobě máte. Právě takhle by měl vypadat váš výběr.