V dnešní době technika postupuje kupředu nevídanou rychlostí, a to obzvlášť v oblasti počítačů. Na starém počítači si rozhodně nezahrajete nové hry a často budete mít problém i s kancelářskou prací.

Pořídit si nový výkonný počítač může být záležitostí i několika desítek tisíc korun. Jak sehnat kvalitní a výkonný stroj za slušné peníze? Odpověď je jednoduchá. Pořiďte si repasovaný počítač.

Špičková kvalita za zlomek ceny

Repasované PC sestavy často pocházejí z předváděcích akcí nebo z velkých firem, kde dochází pravidelně k výměně techniky za nové modely. Tyto firmy zpravidla nakupují výkonné modely vyšší třídy značek vyhlášených výrobců typu DELL, HP, Lenovo, Asus nebo Apple.

Můžete si být tedy jistí, že jde o kvalitní stroje vyrobené z prémiových materiálů, které svou službu nevypoví hned po záruce. Je třeba však myslet na to, že oblast počítačů se rychle vyvíjí. Takže co patřilo například před čtyřmi lety do vyšší třídy může být dnes už jen průměr.

Další výhodou je, že při repasování prochází počítače generálním servisem. K vám do ruky se pak dostane špičkové repasované PC, který nevykazuje téměř žádné známky použití. To vše jen za zlomek ceny. Běžné slevy se pohybují kolem 70 %.

Potřebujete počítač Zkuste repasovaný.

Není lepší koupit nový model nižší třídy?

Mnoho e-shopů nabízí možnost složení nové PC sestavy již kolem deseti tisíc korun. Co je tedy lepší, pořídit nový model nižší třídy nebo za stejnou cenu repasovaný počítač? Modely nižší třídy jsou typickým tahákem prodejců.

Lidé, kteří se v počítačích moc nevyznají tyto modely vesele kupují a později se diví, že se jim počítač zasekává, nezvládá práci, pro kterou si ho koupili a po záruce odchází jeden komponent za druhým. Také je překvapí, že novější hry fungují jen na nízké detaily (jestli vůbec).

Oproti tomu člověk, který koupí repasovaný počítač získá za stejnou cenu víc výkonu a kvalitní hardware. Jak již bylo psáno výše, repasované PC se dají sehnat ve skvělém poměru cena/výkon. Je třeba se však smířit s tím, že repasované počítače mohou mít vzhledové kazy, které však na jejich výkon nemívají žádný vliv.

Nekoupím zajíce v pytli?

U repasovaných PC si musíte dát záležet na výběru prodejce. Když si dáte práci a zvolíte spolehlivého prodejce, nemusíte se bát, že byste koupili nějaký levný šmejd, který po pár měsících vypoví svou službu.

U věrohodného prodejce totiž počítač prochází detailní kontrolou. Technici počítač vyčistí a v případě potřeby vymění komponenty, které vykazují přílišné opotřebení nebo mají sklony k poruše. Spolehlivý prodejce poskytne na repasovaný počítač záruku a samozřejmostí je i kvalitní pozáruční servis.

Špičková kvalita za zlomek ceny

Pár slov závěrem

Pokud máte dostatek financí, rozhodně doporučujeme sáhnout po novém modelu, ze kterého budete jistě nadšení. Nechcete-li však kupovat levný šunt, který pravděpodobně hned po záruce budete muset vyměnit za nový, sáhněte raději po repasovaném počítači. Získáte tak kvalitní stroj renomované značky, který navíc prošel podrobným servisem a je k němu poskytována záruka na 12 měsíců.

Autor: inComputer.cz