Finanční trh je obrovský. Jen půjčky zabírají velké množství tohoto trhu. Pokud budete řešit bydlení, obratíte se na hypoteční úvěr. Nákup automobilů naopak řešíme leasingem nebo klasickým úvěrem. Ve třetí skupině se následně nachází rovněž klasické úvěry, jen s tím rozdílem, že jsou finance použité na koupě vybavení do domácnosti, pro finanční rezervu nebo na cokoliv jiného, s čím člověk nepočítal. Jinými slovy se tomu také říká neočekávané výdaje. Svým způsobem má dluh téměř každý.

Nebankovní půjčky mohou být výhodné

Většina zájemců o půjčku se prvně obrátí na bankovní společnost. Věděli jste však, že i nebankovní produkty mohou být výhodné? Záležet bude na tom, co od půjčky očekáváte a na jak dlouho si finance chcete půjčit. Každý bod, na který odpovíte hraje při výběru půjčky svou roli. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv půjčku, otázkou zůstává, jestli si k finančnímu produktu zřídit také pojištění. Vyplatí se dnes pojištění půjčky? Mnoho zájemců má za to, že jsou to jen vyhozené finance. Pojďme se však na toto téma podívat z druhé strany.

Půjčky mohou člověka zatížit. Zvlášť ve chvíli, kdy máte finančních produktů více. Pojištění proti schopnosti splácet vám doslova může zachránit život. Nedívejte se teď na to, že jsou to další peníze navíc. Je potřeba totiž vědět, že se pojištění platí měsíčně, jak je to u samotné půjčky. Čím vyšší je částka a pojistný limit, tím vyšší bude i měsíční platba za pojistku. Dále tuto cenu ovlivňuje balíček, jež si vyberete. Bankovní i nebankovní společnosti jsou v úzkém kontaktu s pojišťovny. Na základě výše úvěru a výběru balíčku vám bude následně stanovená měsíční platba.

Co pojištění může zahrnovat?

Jak bankovní, tak i nebankovní půjčky lze pojistit. Důležitou otázkou v tuto chvíli je, co pojištění zahrnuje. Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, záležet bude na výběru balíčku. My se vám pokusíme vysvětlit, co je dobré mít v tomto balíčku zahrnuto. Nikdy nevíte, co se může stát. V první řadě by pojistka měla obsahovat úrazy. Pojistka se tak může stahovat na invaliditu. Bude-li úraz natolik závažný, že nebudete moct chodit do zaměstnání, je možnost uplatnit pojistku. V takovém případě za vás bude dluh zaplacen. Je potřeba vědět, že se většinou dá pojistit jen na invaliditu III. stupně.

Musíte rovněž splnit i veškeré další podmínky smlouvy. Pokud se tak nestane, na finanční prostřekdy a zaplacení dluhu nemáte nárok. Pojistka se může týkat i ztráty zaměstnání. Vyhodili vás z práce? Pak při kvalitně uzavřené pojistce nebudete muset platit svou půjčku, a to až po dobu 6 měsíců. Záviset bude na tom, jak dobře máte uzavřenou pojistku. Tady se to zase týká pouze těch lidí, jež mají pracovní smlouvu na neurčito. Samozřejmě bude také záležet na tom, jakou společnost si pro svou půjčku vyberete a jak je pojistka uzavřená.

Vyplatí se pojistění půjčky?

Na otázku, jestli se vyplatí pojištění půjčky je odpověď snadná, ano vyplatí! Kromě výše uvedených dvou hlavních faktorů se pojistka může týkat i drobností, jako je malý úraz, dlouhodobá nemocenská apod. Čím vyšší tarif si vyberete, tím vyšší bude i měsíční platba. Na druhou stranu, rozhodnete-li se pro půjčku, nemá cenu nad těmito věcmi šetřit své finanční prostředky. Pojištění lze sjednat i při online půjčce. Online půjčky vám většinou možnost pojistit si půjčku nabídnou automaticky.