Čeká vás a vašeho partnera svatba a už se těšíte na den, kdy oslavíte první svatební výročí? Pak bychom vás rádi seznámili s tím, jak jdou po sobě. I přes to, že si na první vaše svatební výročí budete muset nějakou dobu počkat. Na druhou stranu doba utíká strašně rychle, takže tento čas ani nepostřehnete. Pojďme se na to společně podívat.

Svatba aneb nejkrásnější den v životě

Svatba patří bezpochyby mezi nejkrásnější dny v životě, nebudeme-li počítat narození vlastního dítěte. Svatbu byste si měli v první řadě užít. Jakmile ale tento den skončí a vy už budete oficiálně svoji, budou na vás následně čekat alespoň svatební výročí. To můžete svým způsobem oslavovat každým rokem. Víte ovšem, jaké svatební výročí patří mezi nejčastěji jmenované a kdy se od svatebního dne slaví? Jestliže ne, není nic jednoduššího než přejít na další odstavec.

Jak jdou svatební výročí popořadě?

Úplně poprvé na vás dýchne tzv. cínová svatba, která se slaví až 10 let po svatebním dni. Nejspíš si teď říkáte, že je to strašně dlouhá doba, ale nemusíte se ničeho obávat, než se nadějete, máte před sebou další svatební výročí. Tím je stříbrná svatba, která se slaví o 15 let později než již jednou zmiňovaná cínová. To znamená, že celkem máte za sebou v tuto chvíli 25 let manželství. Toto číslo však nemusí být konečné, protože svatební výročí pokračuje dále.

Svatební výročí vám udrží spokojený vztah
Svatební den je nádhernou události. Oslovovat pak následně můžete v rámci svatebního výročí

Svatební výročí v dalších fázích

Stříbrnou svatbu vystřídá perlová, která se od svatební události slaví po 30 letech. Slavnou čtveřici zakončuje stavba plátěná, která se od té perlové slaví po 5 letech. Celkem jsme tedy na 35 letech. Ukázali jsme si čtyři nejznámější svatební výročí, které se mohou mezi manželi slavit. Pokud vaše manželství vydrží déle, měli byste poznat i následující svatební názvy.

Rubínová, smaragdová a diamantová svatba

Přecházíme na hotový zlatý poklad, kterým je rubínová svatba. Ta se slaví ve chvíli, kdy jste spolu přesně 40 let. Jak jste si mohli všimnout, svatební výročí jsou od sebe opravdu kousek, to ovšem neplatí o další, tzv. smaragdové svatbě. Smaragdová svatba na řadu totiž přichází až po 55 letech od chvíle, kdy jste si řekli své ano. Poslední svatbou v tomto odstavci je diamantová, která je po 60 letech manželství. Tady se roky opět stahují blíže k sobě.

Poslední tři výročí vás překvapí

Pojďme se podívat na poslední tři výročí, které vás jistě překvapí. Tyto události oslaví opravdu málokdo a mimo jiné se jedná o velmi vzácné dny, které by manželé měli prožít, jak nejlépe umí. Po diamantové svatbě je na řadě kamenná, kterou můžete začít oslavovat v momentě, kdy máte 65 let společného života v manželství. V neposlední řadě se připravte na svatbu platinovou, která zakončuje krásnou sedmdesátku. O 5 let později už budete v samotném finále, kdy si budete moct říci, že jste se dostali až na konec nebeské svatby. Ta ukončuje období, kdy jste spolu ¾ století.