Dostat se do nelehké životní situace může úplně každý. Máte pocit, že vyděláváte slušné peníze a nikdy o ně nemůžete přijít? Stačí jedná špatná událost a i vy budete čelit složitým situacím. Finance v takových případech mizí přímo před očima. Následně jste nucení řešit svou situací krátkodobými půjčkami, jež mají dobu splatnosti stanovenou na 30 dnů. Takovým půjčkám se na finančním trhu přezdívá také krátkodobé řešení neboli půjčky. Krátkodobá půjčka vám může pomoct, ale i ponořit do větších problémů. S půjčkami je tedy potřeba zacházet opatrně.

Půjčka se dá vyřídit i prostřednictvím SMS

Nebankovní instituce dnes nabízí plno výhod pro své klienty. Jednou z nich je i vyřízení půjčky prostřednictvím SMS. V minulosti jste měli půjčku, kterou už máte dávno splacenou? Tehdy se půjčka dala vyřídit pomocí internetu, a to od A po Z? Tentokrát z toho máte obavy, protože se neustále v televizích a médiích píše o tom, jak se někdo naboural do cizích počítačů? Jestliže už nedůvěřujete internetu a chcete mít alespoň nějakou jistotu v tom, že vaše půjčka bude řádně vyřízená, řešením je SMS zpráva.

Je až neuvěřitelné, jak se doba posouvá směrem nahoru. V podstatě vám postačí jedna SMS zpráva k tomu, abyste měli své finanční prostředky na bankovním účtu. Jde o produkt nebankovních institucí. Právě tyto společnosti se zabývají SMS půjčkami. Ty přináší stejné výhody, jako krátkodobé půjčky. Svým způsobem se totiž jedná o totožný produkt. Nikdy jste o SMS půjčku nebo krátkodobé řešení nežádali? Je-li vaše odpověď ne, zaměřte se na takovou nebankovní instituci, která nabízí první půjčku zcela zdarma, a to bez úrokových sazeb. Připomínáme jen, že jde opravdu jen o prvotní půjčku. U druhé žádostí by vám už úroková sazba byla účtována.

Jak SMS půjčka funguje?

SMS půjčka funguje na velmi jednoduchém principu. Stačí se prvně zaregistrovat na internetových stránkách nebankovní instituce, kterou jste si vybrali a následně postupovat podle pokynů, které získáte. Ty jsou však většinou velmi podobné a spočívají v odeslání SMS zprávy. SMS zpráva musí obsahovat vše, co nebankovní instituce vyžaduje. Nemusíte se ničeho obávat, žádost zvládne vyplnit opravdu každý. Jestliže SMS zpráva nebyla odeslána správně, dostanete bezpochyby informace o tom, že je nutné žádost napravit.

Po správném odeslání SMS zprávy získáváte prakticky okamžitě odpověď o tom, zda vámi podaná žádost byla schválená či nikoliv. Ve chvíli, kdy půjčka byla schválená, okamžitě se odesílají finanční prostředky na váš bankovní účet. Ten je u těchto půjček vyžadující. O SMS půjčku smí požádat každý nad 18 let s platnými doklady. Dále bude prověřován v registrech dlužníků. Nebankovní instituce si tak ověří, jestli klient má dostatečné množství bonitních bodů na to, aby mu půjčka byla schválená. Na druhou stranu půjčky tohoto typu neřeší registry záznamu v takové míře, jako bankovní instituce.

Nevýhody SMS půjčky?

Při opakovaném využívání vyšší RPSN (roční procentuální sazba nákladů) a úroková sazba. Dále spočívá nevýhoda v době splatnosti. Ta je stanovená většinou na dobu v rozmezí od 14 do 30 dnů. Musíte si tak být stoprocentně jistí v tom, že peníze dokážete do této doby vrátit. Jestliže se tak nestane, budou vám naskakovat relativně vysoké finanční sankce. Pro koho je tato půjčka tedy vhodná? Pro žadatele, který nemá momentálně dostačující finanční hotovost na jídlo a další nezbytně důležité věci. Do výplaty zůstává méně než 14 pracovních dnů.

Dále je SMS půjčka vhodná pro toho žadatele, jež potřebuje peníze na neočekávané výdaje, se kterými tento měsíc nepočítal. Vždy je dobré si ale vše do posledního detailu propočítat. Půjčka vám nesmí zatížit váš rodinný rozpočet.