Jak udržet opravdu dlouhou dobu čistou a pevnou pleť? Poradíme vám pár tipů!

Otázka čisté a pevné pleti je jednou z těch, které ženy opravdu intenzivně řeší. Žádná si nepřeje ztrácet vitalitu pleti rychleji, než je stářím nutné. Přitom ale jenom částečně můžeme ovlivnit to, jak to bude nakonec probíhat.

Většinu věcí ale naopak ovlivnit můžeme poměrně dost vysokou měrou. A přesně z toho důvodu se tak podíváme dnes na některé tipy, které stárnutí pleti mohou minimálně zpomalit.

Využívejte opravdu komplexní kosmetiku

Využíván kosmetiky, která dokáže dodat pokožce celé spektrum potřebných živin, je extrémně důležité v mnoha ohledech. Pokud bude mít pokožka dlouhodobě vše co potřebuje, tak se nepotkáme s předčasným stárnutím nebo jinými problémy. Typický příklad takové kosmetiky je například profesionální korejská kosmetika. Ta má díky svému složení dovednost stoprocentně vyživovat pokožku se vším, co je pro ni nutné. A také díky tomu můžete i minimalizovat počet užívaných přípravků.

Pravidelné čištění je naprostý základ

I když se může zdát, že v konkrétní den jste nebyla vystavena nečistotám, tak je dobré o pleť pečovat prostřednictvím kvalitního čištění. Čím více nečistot bude v pokožce, tím větší je šance na vznik akné a podobných bolestí, které také zhoršují vitalitu kůže. Vedle přípravků na hloubkové čištění je úžasným pomocníkem černá slupovací maska, která dokáže z kůže vytáhnout i poměrně dost hluboko uložené nečistoty. Celý proces je přitom velice citlivý na pokožku a většina masek navíc obsahuje vyživovací prvky, které napomáhají komplexní výživě před sundáním masky jako takové.

Rychlý boj proti silným vráskám

Může se ale stát, že starosti, genetika, nedostatek spánku a další okolnosti se postaví nám a naší snaze o opravdu čistou pleť. V takovém případě jsou rozhodně jedinou možností přípravky vhodné na rychlý boj proti vráskám. Mezi příklady můžeme dát krémy s peptidy. Peptidy jsou poměrně agresivní na povrchu a díky tomu tak donutí kůži, aby se opět zpevnila. Je to podobný princip jako, se užívá u vejce s octem. Kvůli kyselému prostředí se kůže přirozeně chrání a sama se tak svraští.