Jak vybrat společenské šaty k různým příležitostem

Koktejlky, pouzdrovky, plesovky – jsou vám ty výrazy povědomé? Výrazy označují typy společenských šatů, které se nosí ke zvláštním významným událostem. Snad je pouzdrové šaty se hodí také do kanceláře či na obchodní jednání. Vybrat správný typ šatů může být někdy matoucí. Pokud je na pozvánce uvedený dress code, vždy se jím řiďte.

Koktejlové šaty

Dámské společenské šaty koktejlového střihu jsou elegantní a středně formální. Jsou vhodné na koktejlové párty, společenské večeře, ale také jako dámské šaty na svatbu.

Večerní šaty

Večerní společenské dámské šaty jsou obvykle dlouhé a výstřední. Bývají ozdobené flitry a krajkami. Někter jsou decentní, ale jiné naopak vyzývavé.

Koktejlové šaty midi délky

Tyto šaty mají délku kolem kolene a jsou skvělou volbou pro méně formální události, jako jsou rodinné oslavy, firemní večírky nebo večeře s přáteli.

Krátké černé šaty

Malé černé šaty jsou módní klasikou a jsou skvělou volbou pro mnoho příležitostí. Můžete je nosit na večeře, divadelní představení, večírky nebo na romantickou schůzku.

Svatební šaty

Dámské šaty na svatbu si obléká vždy jen jeden člověk, a tím je nevěsta. Svatební šaty mohou mít mnoho podob a provedení, ale ve výběru nevěst stále dominuje bílá barva.

Výběr svatebních šatů není jednoduchý, ovšem je to ojedinělý a nezapomenutelný zážitek, který většina nevěst sdílí s maminkou, sestrou či kamarádkami.

Plesové šaty

Plesové šaty jsou obvykle nápadné a zdobené. Jsou ideální pro školní plesy, maturitní večírky nebo formální taneční události.

Kde šaty vybírat?

Na webu studioagnes.cz objevíte velký a rozmanitých výběr svatebních a společenských šatů pro ženy, a také pro muže. Studio se nachází v Praze 5 a je známé svým individuálním a profesionálním přístupem ke každému zákazníkovi.