10 rad, jak zvládnout pálení žáhy bez prášků

Nepravidelné načasování jídla a nezdravé návyky a jídla mohou často vést k různým zdravotním problémům a jedním z nich je pálení žáhy. Je to jeden z nejčastějších problémů, na který si lidé stěžují zejména po těžkém a kořeněném jídle. Nicméně, spíše než hledat léky pro léčbu, je nejlepší použít domácí prostředky pro takový jednoduchý a nekomplikovaný zdravotní problém.

Domácí opravné prostředky jsou bezpečné, účinné a do značné míry rozumné. Také to vyžaduje méně úsilí k dosažení okamžitých výsledků při pálení žáhy prostřednictvím domácích léčeb. Tento seznam zdraví níže vám poskytne některé z dobrých nápadů, pokud jde o léčbu pálení žáhy. Používejte je s náležitou péčí, abyste dosáhli výsledků.

10 domácích prostředků k přirozené léčbě pálení žáhy a refluxu kyselosti:

1. Ovoce bohaté na živiny pro zdraví srdce a úlevu od refluxu kyselin:

Banán je bohatý na draslík, hořčík, vlákninu a další základní živiny. Má mnoho zdravotních výhod, od udržení zdravého srdce až po hubnutí. Kromě toho pomáhá snížit pálení žáhy. Ano, jezte zralé banány, když vás pálí žáha nebo kyselý reflux. Zralé banány jsou považovány za zásadité. Pomáhá zmírnit pálení žáhy tím, že vytváří slizniční výstelku v jícnovém traktu.

2. Okamžitě zklidněte pálení žáhy mátovou žvýkačkou bez cukru:

Jednoduchý způsob, jak léčit pocit pálení na hrudi, je žvýkat mátovou žvýkačku dostupnou na trhu. To poskytne výsledky téměř okamžitě. Ujistěte se, že používáte žvýkačky bez cukru za účelem udržení zdravých zubů a těla.

3. Rychlá úleva od pálení žáhy se směsí jedlé sody a vody:

Okamžitým domácím lékem na léčbu pálení žáhy je vzít ¼ čajové lžičky jedlé sody ve vodě a konzumovat ji. Začne vám dávat výsledky za 10-15 minut a je to jeden z ideálních způsobů, jak se držet.

4. Zklidněte své tělo a zmírněte pálení žáhy s čerstvě uvařeným heřmánkovým čajem:

Heřmánkový čaj je známý pro své uklidňující vlastnosti nejen v případě mysli, ale i těla. Šálek heřmánkového čaje v situacích pálení žáhy je správné rozhodnutí pro léčbu. To by mělo být provedeno po jídle a čerstvě připravené doma.

5. Žvýkejte malý kousek lékořice pro účinnou léčbu pálení žáhy:

Žvýkání lékořice je podle mnoha odborníků jedním z domácích léků na pálení žáhy. Ujistěte se však, že si vezmete malý kousek, abyste získali výsledky.

6. Přirozená konzumace mandlí snižuje nepříjemné pocity při pálení žáhy:

Hrst mandlí, pokud ji užijete v situaci pálení žáhy, vám začnou dávat výsledky asi za půl hodiny. Má také mnoho dalších výhod pro zdraví těla. Dodržujte každodenní rutinu žvýkání mandlí po jídle.

7. Zklidněte pálení žáhy a zmírněte zánět pomocí šťávy z aloe vera:

Aloe Vera je opět jedním z přírodních produktů, které jsou známé pro své zklidňující vlastnosti. V případě pálení žáhy si dejte čerstvě připravenou šťávu z Aloe Vera nebo tu, která je dostupná na trhu. To vám začne poskytovat výsledky okamžitě a je to jeden z nejlepších nápadů, které vám mohou pomoci.

8. Neutralizujte žaludeční kyselinu jablkem a zmírněte nepříjemné pocity při pálení žáhy:

Je známo, že jablko neutralizuje žaludeční kyselinu, která vede k pálení žáhy na prvním místě. Dejte si jablko a uvidíte, jak dobře pomáhá při léčbě krize a nepohodlí, které s sebou přináší.

9. Žvýkejte zázvor nebo pijte zázvorový čaj pro zmírnění pálení žáhy a nevolnosti:

Jedná se o snadno dostupný domácí produkt, který má různé výhody včetně pálení žáhy. Asi 2 gramy zázvoru lze rozkousat nebo použít k přípravě zázvorového čaje a konzumovat při léčbě. Neužívejte více než uvedené množství, protože by to mohlo zhoršit stav. Pro tento účel lze také zvážit zázvorové pivo nebo zázvorovou pastilku. Určitě vám to přinese výsledky, které chcete.

10. Bylinný přípravek k léčbě pálení žáhy a jiných zažívacích problémů:

Žvýkejte pár lístků bazalky a uvidíte, jak dobře léčí problém s pálením žáhy. Spolu s tím má další výhody v udržení nevolnosti a plynu na uzdě. Ujistěte se, že listy jsou čerstvé. Listy bazalky lze také vařit v šálku vody a tuto tekutinu lze konzumovat pro správné výsledky při pálení žáhy. Je to jeden z vysoce doporučovaných domácích léků na všechny druhy zažívacích problémů.

Pálení žáhy je pocit bolesti a pálení v naší hrudi a žaludku. Někdy ji dostaneme, když jíme kořeněná nebo tučná jídla, nebo když se cítíme ve stresu. Ale existují přirozené způsoby, jak se cítit lépe! Můžeme zkusit žvýkat žvýkačku bez cukru, pít čaj z květů heřmánku, jíst banány nebo pít šťávu vyrobenou z rostliny zvané aloe vera. Tyto věci nám mohou pomoci cítit se lépe, aniž bychom museli brát léky. Ale pokud nás pálení žáhy přetrvává i poté, co tyto věci vyzkoušíme, měli bychom požádat o pomoc lékaře nebo sestru. Každodenním používáním těchto přírodních prostředků můžeme udržet naše bříško v dobrém a zdravém stavu!