19 hlavních výhod vlašských ořechů

Ořechy jsou důležitou součástí vyvážené stravy. Mezi nimi jsou vlašské ořechy, které jsou v království ořechů velmi oslavované.  Výhody vlašských ořechů pro kulinářské a lékařské účely byly dlouho uznávány v mnoha zemích. Jsou jednou z nejoblíbenějších přísad přidávaných do salátů, dezertů a dokonce i omáček. Kromě přidání prvku křupavosti nabízejí vlašské ořechy také vysoké množství výživy, jako jsou omega-23 mastné kyseliny, vápník, hořčík a zinek. Pojďme se ponořit trochu hlouběji, abychom se dozvěděli o různých zdravotních přínosech vlašských ořechů.

Fakta o výživě vlašských ořechů:

Níže je uvedena nutriční hodnota vlašských ořechů na 100 g porce:

 • Celkový obsah kalorií: 654
 • Sacharidy: 13,71
 • Tuky: 65,21
 • Bílkoviny: 15,23
 • Vitamín B6: 41 % DV
 • Folát: 25 % DV
 • Mangan: 163 % DV
 • Fosfor: 49 %
 • Zinek: 33 %

Jak jíst ořechy?

Vlašské ořechy lze využít mnoha způsoby, jak prospívat vašemu zdraví.

 • Konzumujte 1-2 vlašské ořechy denně, než půjdete spát. Můžete si je také namočit na noc a sníst je ráno na lačný žaludek.
 • Nasekejte je do ranních cereálií.
 • Můžete je přidat i do oříškové směsi mnoha variant suchého ovoce. Přidejte jeden až dva vlašské ořechy do vaší misky ořechů, které můžete jíst jako brunch pro vysokou dávku energie.
 • Zahrňte je do misky ovsa, aby byl křupavější.
 • Můžete si vyrobit i ořechové máslo. Namelte několik vlašských ořechů spolu se skořicí a medem. Namažte si ho na chleba a užívejte si.
 • Některé z nich si kdykoli nasekejte do misky salátu.

Kolik vlašských ořechů denně sníst?

Sedm vlašských ořechů denně je dobrá dávka ke konzumaci. Konzumace většího množství by mohla vést k nárůstu hmotnosti, a proto omezit počet na dobrých 5-7 a použít stejné množství ve své stravě bohaté na vlašské ořechy. Těchto 7 ořechů to zvládne!

Podívejte se, jak je můžete začlenit do svého jídelníčku a k čemu slouží. Vaše nejlepší recepty budou mít bohatý nádech s přítomností vlašských ořechů s příchutí podle vašeho výběru. Existují různé recepty na čokoládu, pudink, dort, zmrzlinu atd.

Úžasné výhody vlašských ořechů pro pokožku, vlasy a zdraví:

Zde jsme sepsali 19 nejlepších zdravotních přínosů Akhrotu. Pojďme se na ně podívat.

1. Pomáhá při hubnutí:

Výhody vlašských ořechů pro aspiranty na hubnutí z nich dělají jednu z nejoblíbenějších potravin. Tyto ořechy pomáhají při kontrole hmotnosti, protože omega tuky v nich pomáhají s dobrými příčinami. Spolu s tím máte také bílkoviny a vlákninu, která pomáhá snižovat váhu, když jsou vlašské ořechy konzumovány s mírou. Většina dietologů a fitness trenérů doporučuje mít pravidelně zdravou porci vlašských ořechů, aby potlačili touhu hladu.

2. Léčí nespavost:

Nespavost se dá léčit, ano čtete správně. Vlašské ořechy mohou také pomoci při poruchách spánku, protože obsahují melatonin, což je hormon. Je známo, že melatonin reguluje spánkové vzorce a také zajišťuje spánek ve stejném množství. To je důvod, proč by bylo dobré žvýkat vlašské ořechy večer. Jděte bez viny a snězte to.

3. Vyživuje vlasy:

Pro krásné vlasy je vlašský ořech známý jako potravina pro vlasy. Vlašské ořechy mají v sobě B7, což je důvod, proč jsou vlasy dlouhé a silné a také by se snížilo vypadávání vlasů. Zdroje uvádějí, že i růst vlasů je možný, když jsou do denního jídla přidány vlašské ořechy. To je jedno z nejlepších využití vlašských ořechů.

4. Podporuje zdravé srdce:

Přínos vlašských ořechů pro srdce je lékařům docela známý. Je to proto, že vlašské ořechy obsahují omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty, které pomáhají bojovat proti problémům, které trápí srdce. Všichni víme, jak omega tuky mohou také pomoci v boji proti hladinám LDL a cholesterolu v těle a zvýšit existenci HDL nebo dobrého cholesterolu, proto svačinu vlašské ořechy, miláčkové.

5. Pomáhá při cukrovce:

Akhrot prospívá pacientům s cukrovkou, zejména těm, kteří trpí cukrovkou 2. typu. Vlašské ořechy prokázaly dobré výsledky při regulaci hladiny cukru v krvi a také při udržování procenta LDL pod kontrolou. Přestože mají vlašské ořechy vysoký obsah kalorií, jejich užívání v doporučeném množství vám jistě pomůže vypořádat se s cukrovkou.

6. Zlepšuje kvalitu spermií:

Výhody vlašských ořechů pro muže jsou příliš dobré na to, aby tomu věřili! Dobrá kvalita spermatu s hrstkou vlašských ořechů je možná. Vlašské ořechy tedy pomáhají zlepšovat kvalitu spermií, což zahrnuje péči o jejich vitalitu, pohyblivost a morfologii. Akhrot napomáhá zvýšené plavecké schopnosti spermií spolu se značným zvětšením jejich velikosti a tvaru. Vlašské ořechy jsou také známé tím, že zlepšují sexuální touhu. Jsou skutečně požehnáním z hlediska plodnosti pro muže. Výsledkem je zlepšení reprodukčního zdraví mužů. 75 gramů vlašského ořechu denně udělá kouzlo.

7. Dodává zdravou, zářící pleť:

Používání vlašských ořechů pro hydratovanou pokožku je ve světě krásy známým tajemstvím. Je to proto, že je v něm spousta vitamínu E a A spolu s antioxidanty, které pomáhají pleti bojovat proti poškození způsobenému volnými radikály. Pravidelnou konzumací vlašských ořechů můžete dosáhnout mladší a svěžejší pleti. Když si vyrobíte pleťovou masku z vlašského ořechu nebo ji použijete ve formě peelingu, může se vaše pleť rozzářit.

8. Předchází Alzheimerově chorobě:

Vlašské ořechy jsou skvělé pro váš mozek tím, že stimulují jeho funkce. Podle nejnovějších výzkumů jsou vlašské ořechy také považovány za prevenci Alzheimerovy choroby a demence. Vlašské ořechy jsou nabité antioxidanty, které mohou snížit oxidační stres na vaše mozkové buňky, což vede k jejich špatné funkci. Pravidelné užívání vlašských ořechů může oddálit příznaky těchto smrtelných chorob.

9. Pro zdravou pohodu:

Zdravotní přínosy vlašských ořechů jsou četné. Vlašské ořechy vám pomáhají žít dlouhý život a chrání tělo před kardiovaskulárními chorobami, demencí, Alzheimerovou chorobou, poškozením volnými radikály vedoucími k rakovině a nádorům a dalším. Neuroprotektivní sloučeniny jako vitamin E, melatonin atd. mají vliv na zdraví mozku.

10. Reguluje průtok krve:

Aminokyseliny L-ARGININ, které jsou bohaté na vlašské ořechy, při konzumaci tvrdě proudí v našich cévách. Poté se přemění na oxid dusnatý. Oxid dusnatý je sloučenina, která rozšiřuje krevní cévy. A přímo vám zajistí rychlý průtok krve do všech vašich svalů. Vitamin E ve vlašských ořechách je druh gama-tokoferolu, který pomáhá chránit buňky prostaty před rakovinou.

Nasycené tuky ve vlašských ořechách pomáhají tepnám být pružné a udržují je v tlumení zánětu. Ne méně, vlašské ořechy také dodávají hlavní část minerálů manganu a mědi, které pomáhají ničit radikály, které rozkládají buňky a předčasné stárnutí.

11. Nabízí okamžitou energii:

Vlašské ořechy jsou také považovány za vysoce energetické ořechy. Vlašské ořechy jsou plné energie. 100 g vlašských ořechů obsahuje asi 654 kcal energie, což je poměrně vysoké číslo energie. Vlašské ořechy proto pomáhají dětem být velmi aktivní ve sportu. Energie, kterou děti získávají z vlašských ořechů, je velmi užitečná při udržování sportu, protože molekuly krve proudí rychle díky minerálům dostupným z vlašských ořechů. Zatímco dětem mladším jednoho roku se nedoporučuje konzumovat vlašské ořechy, protože jejich bohaté složky mohou být pro trávicí systém dítěte více.

12. Posiluje kosti:

Vlašské ořechy jsou velmi bohaté na minerály, jako je železo, hořčík, draslík, vápník, fosfor a zinek. Díky bohatství těchto minerálů získávají kosti vysokou podporu vápníku a hořčíku, zatímco hemoglobin by byl vždy nejlepší díky minerálům železa. Draslík je vždy lepší elektrolyt než sodík a trávení, tvorba bílkovin, oprava buněk a různé další biochemické reakce, které probíhají v lidském těle. Je to jedna z nejlepších zdravotních výhod vlašských ořechů.

13. Výhody vlašských ořechů pro děti:

Vlašské ořechy obsahují dobrý zdroj vitamínů. Energetická hladina dětí se zvyšuje pomocí velkého přísunu různých vitamínů, které poskytují vlašské ořechy. Vlašské ořechy obsahují vitamín-C, E, A, K, listový, thiamin a niacin v dobrém poměru. Všechny tyto vitamíny pomáhají v jejich konkrétních specifických specialitách. Vitamin C pomáhá zlepšit imunitu dítěte. Thiamin je velmi dobře osvědčený pro přeměnu sacharidů na energii. A niacin pomáhá v různých dalších metabolických činnostech v lidském těle.

14. Zmírňuje bolesti svalů:

Vlašské ořechy jsou dobré i pro dospělé. Můžete říci, že se to může ukázat jako požehnání pro věkově nemocné lidi. Mnoho lidí trpí bolestmi kloubů po určitém věku. Vlašské ořechy obsahují vlákninu, která je velmi užitečná při léčbě osteoartrózy tím, že snižuje nadváhu a snižuje zánět. Každodenní konzumace unce plné vlašských ořechů ráno a nalačno pomáhá při snižování obezity a nepřímo se stává lékem pro lidi, kteří trpí artritidou.

15. Snižuje krevní tlak:

Jednou z klíčových výhod konzumace vlašských ořechů je snížení vysokého krevního tlaku. Vlašské ořechy nabízejí tělu dobrý cholesterol a snižují hladinu špatného cholesterolu nebo LDL. To má za následek uvolnění ucpaných stěn tepen a rozšíření průchodu. Rychlost průtoku krve je obnovena do normálu, což zabraňuje srdečním poruchám.

16. Snižuje riziko některých druhů rakoviny:

Vlašské ořechy jsou bohaté na antioxidanty, o kterých je známo, že bojují proti rakovinným buňkám. Vlašské ořechy jsou také jedním z vysoce studovaných ořechů pro zpomalení růstu rakoviny. Jsou bohatým zdrojem fytochemikálií a polyfenolů, které mají protizánětlivé vlastnosti. O těchto látkách je známo, že zabraňují mnoha typům rakoviny.

17. Výhody vlašských ořechů pro mozek:

Vlašské ořechy jsou jednou z nejlepších přirozeně dostupných potravin pro mozek. Jsou nabité koncentrovanou DHA, jedním typem omega-mastných kyselin. Spolu s dospělými prospívají vlašské ořechy také kognitivnímu vývoji u kojenců a malých dětí. Strava bohatá na ořechy může pomoci oddálit ztrátu kognitivních funkcí u starších lidí. To je jedna z hlavních výhod vlašských ořechů.

18. Vlastnosti proti lupům:

Ořech je přírodní prostředek proti lupům, který může zabránit vysušení a šupinatění pokožky. Má vysoký obsah zinku, který může snížit účinek kvasinkových infekcí na pokožku hlavy. Mastné kyseliny přítomné ve vlašských ořechách mohou zvlhčit pokožku hlavy a snížit skvrnitost. Vytvořte pastu z vlašských ořechů a smíchejte ji s jogurtem, abyste ji mohli použít jako masku na vlasy. To je jedna z nejlepších výhod vlašských ořechů pro vlasy.

19. Zabraňuje plešatosti:

Vlašské ořechy jsou bohaté na selen, o kterém je známo, že snižuje plešatost způsobenou vypadáváním vlasů. Dalším důležitým prostředkem přítomným ve vlašských ořechách je biotin, který může posílit vaše vlasy a zabránit jejich pádu. Pravidelná konzumace vlašských ořechů vám může pomoci chlubit se objemnými, lesklými kadeřemi.

Výhody namočených vlašských ořechů:

Nejen vlašské ořechy, ale většina ořechů se před konzumací namočí přes noc nebo na několik hodin. Důvod je prostý. Namáčení rozkládá kyselinu fytovou, aby se dobře vstřebala. Tyto ořechy jsou také známé tím, že mají bohaté inhibitory enzymů. Proto jsou suché ořechy nebo nenamočené ořechy hůře stravitelné. Když je však namočíte, enzymy se neutralizují, aby bylo zajištěno správné trávení.

Dalším důvodem, proč jsou namočené, je zbavit se škodlivých chemikálií přítomných v peelingu, které mohou být pro tělo fatální. Ořechy však neztrácejí svou nutriční hodnotu, ani když jsou namočené.