Kouření během těhotenství a jeho vliv na dítě

Kouření je obecně považováno za zdraví nebezpečné. Ale jen někdy tuto myšlenku opustíme, abychom si dopřáli kouření bez viny. Představili jste si někdy, k jakým okamžikům mohou vést, zvláště pokud jste těhotná matka? No, kouření během těhotenství se nikdy nedoporučuje. Nebezpečí jsou rozmanitá. V článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Ženy jsou varovány, aby nekouřily před, během nebo po těhotenství, aby bylo zajištěno dobré zdraví pro ni a její dítě. Ačkoli existuje mnoho škodlivých účinků kouření během těhotenství, studie z roku 2011 ukázala, že až 10 % žen ze všech žen zapojených do studie kouřilo, když byly těhotné.

Pokud jste závislí, nejlepší, co můžete udělat, je snížit počet cigaret, které vykouříte za den, na značně nízkou úroveň. Těhotenství je fáze, kdy musíte brát své zdraví vážně.

Účinky kouření na těhotenství: Nežádoucí účinky

Mnoho studií prokázalo, že kouření během těhotenství může být nebezpečné jak pro matku, tak pro její plod. To jsou některá z mnoha rizik, která nepříznivě ovlivňují život matky a dítěte. Podívejte se na něj, abyste si byli vědomi několika nebezpečí.

1. Předčasný porod:

Prvním rizikem kouření v těhotenství je předčasný porod. Kouření během těhotenství způsobuje předčasné protržení blan, což by vyvolalo porod dříve, než se dítě plně vyvine. To může také vést k duševní nebo fyzické nemoci dítěte později v životě nebo v rané fázi.

2. Odtržení placenty:

Kouření během těhotenství by mohlo vést k oddělení placenty od místa připojení, v takovém případě je plod ve stresu a může způsobit smrt plodu. Pokud se placenta oddělí od plodu před porodem, bude to velmi kritická situace pro dítě i matku. Matka by také mohla zažít velkou ztrátu krve.

3. Císařský řez:

Kouření může způsobit, že placenta zakryje děložní čípek, což výrazně snižuje šance na přirozený porod, což vede k delší době zotavení a stresu pro matku. Není nic lepšího, než když se zdravé dítě narodí normálně od zdravé a zdravé matky.

4. Poškození pupeční šňůry:

Jedním z nejvýznamnějších účinků kouření v těhotenství je omezený přívod kyslíku a krve do plodu přes pupeční šňůru. To se může ukázat jako velmi bolestivé a má za následek ztrátu krve během těhotenství.

5. Nízká porodní váha:

Těhotné kuřačky budou muset čelit dítěti s nižší hmotností než normální zdravé dítě. To ovlivní zdraví dítěte v prvních měsících nebo možná později v životě. Studie z roku 2004 ukázala, že 11,6 % dětí se sníženou hmotností se narodilo matkám kouřícím. Děti narozené s nízkou hmotností podléhají zdravotním problémům častěji než ne.

6. Syndrom náhlého úmrtí kojenců:

Další depresivní účinek kouření během těhotenství. Kojenci vystavení nikotinu přítomnému v cigaretách během těhotenství nebo po něm mohou trpět SIDS. Smrt dítěte je v těchto případech nevysvětlitelná.

7. Budoucí obezita:

Nedávná studie ukázala, že teenageři, jejichž matky během těhotenství kouřily, měli o 33 % více tělesného tuku než ostatní teenageři, což je způsobilo obezitu.

Nebezpečí kouření během těhotenství nejen přestane, když je dítě uvnitř matky. Přináší také dlouhodobé účinky pro vašeho chlapce nebo dívku. Zde jsou některá rizika, která přetrvávají i po narození.