5 důvodů, proč je granátové jablko dobré pro hubnutí a tělesný tuk

Hubnutí je dnes nejdiskutovanějším tématem na internetu. Existuje poptávka po přírodních zdrojích, které mohou bojovat s obezitou a nadváhou bez nebezpečí vedlejších účinků. V dnešním článku budeme diskutovat o výhodách granátového jablka pro hubnutí, které si rychle získává na popularitě ve zdravotnickém průmyslu.

Granátové jablko neboli Anar je plod keře zvaného Punica Granatum, který se běžně pěstuje na mnoha zahrádkách v domácnostech. Vnější obal je hořký a nepoživatelný a vnitřní část obsahuje řadu sladkých, šťavnatých semínek, která jsou jedlá. Tato semena jsou nabitá působivým nutričním profilem, který vám může pomoci zhubnout.

Je granátové jablko dobré pro hubnutí?

Granátová jablka jsou plná mnoha důležitých živin, jako je vláknina, antioxidanty, klíčové vitamíny a minerály, které hrají zásadní roli při hubnutí. Zařazení tohoto ovoce do vaší každodenní stravy může zlepšit metabolismus a urychlit trávení, což přispívá ke snížení hmotnosti. Dá se tedy odvodit, že granátová jablka mohou být prospěšná při plnění vašich cílů.

Jak pomáhá granátové jablko při hubnutí?

Čtěte dále a dozvíte se o důležitosti granátových jablek pro hubnutí tím, že podrobně porozumíte každé z jeho výhod:

1. Potraviny bohaté na vlákninu:

Granátová jablka jsou plná vlákniny, která je spojena s účinným hubnutím a regulací hmotnosti. Pouhých 100 g porce může nabídnout 4 g vlákniny, což je asi 16 % vaší DDD.

2. Kontrola chuti k jídlu:

Granátová jablka jsou známá tím, že zlepšují sytost, pocit plnosti a potlačují chuť k jídlu . Odborníci se domnívají, že by to mohlo být kvůli přítomné dietní vláknině. Studie naznačují, že konzumace vysokého množství vlákniny spolu s dietou s nízkým obsahem sacharidů a tuků prokázala snížení příjmu potravy a následně i celkové tělesné hmotnosti jednotlivce.

3. Polyfenoly pro hubnutí:

Granátová jablka obsahují velké množství polyfenolů, o kterých je známo, že jsou přírodními spalovači tuků. Podle studie může konzumace stravy bohaté na látky přispět ke snížení hmotnosti a také zabránit hromadění tuku v těle.

4. Nízkokalorické jídlo:

Nízkokalorická dieta je spojena s hubnutím v kombinaci s fyzickým cvičením. Granátová jablka nabízejí velmi omezený počet kalorií, přibližně 83 kalorií na 100 g porce. Je také známo, že zlepšují inzulínovou rezistenci tím, že pomáhají při hubnutí, díky čemuž je granátové jablko ideální i pro pacienty s cukrovkou.

5. Antioxidační účinek:

Granátová jablka obsahují nejvyšší hladinu antioxidantů , které mohou bojovat s volnými radikály a snižovat oxidační stres na buňky. Podle výzkumné studie prokázala konzumace antioxidantů v požadovaném množství pozitivní výsledky na tělesný metabolismus a redukci hmotnosti. 

Jak používat granátové jablko na hubnutí?

Existují dva způsoby, jak začlenit granátové jablko do vaší každodenní stravy. Můžete buď zkonzumovat 1 hrnek čerstvých semínek z granátového jablka nebo přidat semínka z granátového jablka do jogurtu, což je nejlepší způsob, jak zhubnout, nebo je vypít ve formě šťávy. Doporučuje se jíst celé ovoce pro lepší vlákninu a výživu.

Naučíme vás však také, jak vyrobit šťávu z granátového jablka, abyste podpořili svůj program hubnutí:

Recept na šťávu z granátového jablka:

Budete potřebovat:

  • Semínka granátového jablka – 1 šálek

Jak se připravit:

  • Přidejte semínka granátového jablka do odšťavňovače
  • Dobře promíchejte, abyste získali šťávu
  • Tekutinu přecedíme a odstraníme přebytečnou dužinu
  • Přendejte do vysoké sklenice a vychutnejte si čerstvé

Jak často to mám dělat?: Pro dosažení lepších výsledků můžete denně vypít asi 250 ml až 300 ml této šťávy. 

POZNÁMKA: Pro lepší výsledky a lepší potenci je extrakt z granátového jablka dostupný ve formě pilulek, prášků a doplňků na hubnutí. Jejich vhodnost a dávkování pro vaše potřeby si můžete ověřit u lékaře.

Ačkoli neexistují žádné spolehlivé důkazy, které by prokázaly přímou roli granátového jablka při hubnutí, tyto faktory ukazují, že může být dobré pro zvládání obezity. Mají také vysoký obsah mnoha klíčových živin, jako je kyselina listová a železo, které mohou posílit vaše tělo a podpořit ho během tréninku. Tím, že omezíte námahu a udržíte si energii, mohou být granátová jablka tou nejlepší sázkou na podporu vašeho programu snižování hmotnosti!