18 úžasných výhod medu pro pleť, vlasy a zdraví

Jedním z úžasných výtvorů přírody je med. Je to „sladký“ výsledek tvrdé práce několika stovek včel, které jej pečlivě sbírají z mnoha květů. Syrový med je přírodní sladidlo, které se používá jak pro kulinářské, tak pro léčebné účely. Jeho role ve starověké ajurvédě je nepostradatelná. Med se používá v mnoha přírodních lécích, aby se zvýšily výhody dalších složek s jeho nutričně bohatým profilem. V tomto článku se podrobně dozvíme o zdravotních výhodách medu spolu s výživou a vedlejšími účinky.

Je pro vás med dobrý?

Med je považován za jednu z nejzdravějších potravin na planetě. Je to nejlepší přírodní sladidlo, které známe. Kromě své lahodné chuti je med také nabitý živinami, které mohou tělu udělat spoustu dobrého. Vlastnosti medu bohaté na antioxidanty mohou zabránit oxidativnímu poškození vašich buněk spolu s prevencí rakoviny. Je to role v tom, že vás rozzáří a zářivá pleť nepotřebuje žádnou zvláštní zmínku.

Kolik medu mohu denně přijmout?

Med je nejlepší způsob, jak začít den. Konzumace s teplou vodou a citronem může vaše tělo očistit a restartovat. Doporučené dávkování medu na den je 1-2 polévkové lžíce denně. Nadměrná konzumace medu může vést k přehřátí organismu a dalším zdravotním komplikacím.

Výživová fakta o medu:

Níže je uveden nutriční profil medu na 100 g porce:

 • Celkový počet kalorií: 304
 • Celkový obsah sacharidů: 82 g
 • Dietní vláknina: 0,2 g
 • Cukry: 82 g
 • Bílkoviny: 0,83 g
 • Draslík: 52 mg
 • Železo: 2 %

Nejlepší zdravotní přínosy medu:

Zde jsme sepsali některé z nejlepších využití medu pro zdraví, vlasy a pokožku. Pojďme se na ně podívat.

1. Léčí suchý kašel a nachlazení:

Pokud trpíte kašlem kvůli suchu v krku, med vám může poskytnout okamžitou úlevu. Hydratační vlastnosti medu mohou snížit podráždění způsobené bolestí v krku a zabíjet růst bakterií. Může také snížit silný kašel uprostřed spánku, což z něj činí bezpečný, přírodní lék pro děti. To je jedna z nejlepších výhod pití medu s teplou vodou .

2. Bojuje proti akné:

Přínosy syrového medu pro pokožku jsou četné. Med je nabitý antibakteriálními vlastnostmi, které mohou snížit erupce na obličeji a těle. Tím, že proniká hluboko do pokožky, může med odstranit absces ve vašich pórech, což je jedno z důležitých použití medu pro pokožku. Může také snížit nadměrnou produkci mazu a kožního mazu z pokožky.

3. Vyživuje vlasy:

Med je klíčovou složkou mnoha vlasových masek. Je známo, že zvyšuje výhody dalších přísad, jako je jogurt, citron nebo olivový olej, aby vám poskytl hedvábně hladké vlasy. Med funguje tak, že opravuje poškození vašich pramenů a dělá je silnými a lesklými. Ošetřuje také suché a roztřepené konečky.

4. Léčí lupy:

Med je známý pro své protiplísňové vlastnosti, které mohou pomoci při léčbě lupů. Aplikací medu na pokožku hlavy můžete zažít okamžitou úlevu od suchosti a svědění. Med také léčí drobné škrábance a řezy na pokožce hlavy způsobené nadměrným škrábáním. Čistí také pokožku hlavy od mastnoty, oleje a nečistot. Jeho smícháním s citronem nebo jogurtem lze účinnost znásobit.

5. Léčí anémii:

Jako potravina bohatá na železo se med osvědčuje u chronických anemických pacientů. Anémie je stav, kdy hladina hemoglobinu klesne pod požadované množství v důsledku nedostatku železa. Užívání medu každý den ráno spolu s vyváženou stravou bohatou na železo může tento stav překonat.

6. Ošetřuje rány a popáleniny:

Pokud máte na kůži menší řeznou ránu nebo popáleninu, může vám nanesení medu na postiženou oblast poskytnout dobrou úlevu. Med je naplněn protizánětlivými látkami, které mohou snížit zánět na kůži a obnovit normální stav. Antibakteriální vlastnosti mohou zabránit infekcím v těchto oblastech.

7. Kontroluje hladinu cholesterolu:

Studie ukazují, že směs medu a skořice může snížit hladinu špatného cholesterolu v těle. To pomáhá při prevenci ucpaných tepen v důsledku usazování cholesterolu. Stačí si dát jednu lžíci této směsi každý den, abyste se ochránili před srdečními poruchami, jako je krevní tlak, náhlé mrtvice atd. Toto je jedno z důležitých využití medu pro zdraví.

8. Probiotické vlastnosti:

Med funguje jako přírodní prebiotikum, které může zlepšit růst bakterií ve vašich střevech. Tato bakterie pomáhá udržovat zdraví vašeho trávicího traktu pro lepší trávení a vstřebávání živin. Pomáhá také posilovat imunitní systém tím, že zvyšuje počet „dobrých“ bakterií a odstraňuje „špatné“ mikroby v těle.

9. Předchází rakovině:

Med je nabitý protizánětlivými a antioxidačními látkami, které mohou odvrátit rakovinu. Tyto látky působí tak, že bojují s volnými radikály v těle, které vedou k oxidativnímu poškození na buněčné úrovni. Snížením zánětu vnitřní tkáně může med také snížit pravděpodobnost růstu nádorových buněk. To je jedna z nejlepších výhod pravidelné konzumace medu.

10. Zlepšuje zdraví nehtů:

Med je přírodní zvlhčovadlo, vlastnost zadržující vlhkost. Pokud vás trápí suché, lámavé nebo lámavé nehty, nanesení trochy medu na ně dokáže zázraky. Med dokáže nehty zvlhčit a posílit je. Můžete také nehty na chvíli namočit do medové vody, abyste dosáhli viditelných výsledků během několika pokusů.

11. Med na astma:

Spolu s léčbou kašle a nachlazení je med také skvělý pro léčbu respiračních onemocnění, jako je astma. Přirozené protizánětlivé vlastnosti medu mohou snížit zánět ve vašem traktu a umožnit lepší proudění vzduchu. Med také chrání zdraví vašich plic, což se může ukázat jako prospěšné pro pacienty s astmatem. Dejte si každý den 1 polévkovou lžíci medu s teplou vodou pro znatelný rozdíl.

12. Léčí bolesti zubů:

Med je jedním z nejlepších domácích léků na bolest zubů. Pokud vás trápí oteklé dásně v důsledku bakteriálních infekcí, Med vám může okamžitě pomoci. Stačí na postižené místo nanést kapku medu a nechat chvíli působit. Med může kontrolovat růst bakterií a snížit zánět v okolí. To je jedna z nejlepších výhod medu pro vaše tělo.

13. Léčí tonzilitidu:

Tonsilitida je bolestivý stav, který postihuje většinou děti a který lze léčit pomocí medu. Med je nejlepší přírodní lék na zmírnění nepohodlí spojených s tímto příznakem. Stačí smíchat med v jedné sklenici teplé vody nebo mléka, abyste snížili závažnost a cítili se znovu lépe. Mléko a med mohou také navodit dobrý spánek, který je důležitý pro rychlé zotavení.

14. Oddaluje známky stárnutí:

Výhody medu na kůži jsou četné. Med je považován za jednu z nejlepších potravin proti stárnutí vůbec. Antioxidanty přítomné v medu mohou snížit poškození buněk a zároveň podpořit růst nových buněk. Med je také přirozeným zesvětlovačem pleti, který dokáže redukovat skvrny a tmavé skvrny a zároveň dodává pleti mladou a pevnou pleť.

15. Pomáhá při hubnutí:

Výhody medu s teplou vodou netřeba zvlášť zmiňovat. Voda s citronem a medem prospívá snižování vašich tukových buněk . Začněte svůj den sklenicí teplé vody smíchané s medem a citronem, můžete vyčistit vnitřní systém a odstranit nežádoucí toxiny, včetně tuku. Med může také zlepšit rychlost metabolismu, aby podpořil rychlejší trávení, což vám také může pomoci shodit pár kilo.

16. Ošetřuje suchou pokožku a rty:

Med je vynikající přirozenou vlhkostí pro vaši pokožku a rty. Pro ty, kteří mají suchou, šupinatou pokožku nebo popraskané rty, je med elixírem. Funguje tak, že utěsní vlhkost pokožky, aby byla hladká a zářivá. To je jedna z výhod medu na obličej, a proto je med široce používán v mnoha hydratačních krémech a krémech.

17. Léčí vředy v ústech:

Pokud trpíte na vředy nebo vředy v ústech, použijte trochu medu s trochou kurkumy. Med může snížit zánět na kůži a poskytnout vám úlevu od pocitu pálení. Kombinace s kurkumou může snížit mikrobiální růst v ústech, což vede v první řadě k vředům.

18. Přírodní sladidlo a posilovač energie:

Med je nejlepší náhradou umělých sladidel a cukrů. Med jako přírodní sladidlo nezvyšuje hladinu cukru v krvi, a proto je vhodný i pro diabetiky. Med také zvyšuje hladinu energie a pomáhá tělu zotavit se z únavy a letargie. Med můžete použít do dezertů, čaje, kávy a džusů, abyste si užili skvělé zdraví.

Vedlejší účinky medu:

Med má i „hořkou“ stránku! Konzumace příliš velkého množství medu může vést k mnoha vedlejším účinkům, jako jsou:

 • Zažívací potíže.
 • Pocit pálení v žaludku.
 • Vysoká hladina cukru v krvi.
 • Alergické reakce jako vyrážky a kopřivka.
 • Nízký krevní tlak.
 • Nervové poškození.
 • Přibývání na váze.
 • Vnitřní krvácení.
 • Problémy se zuby.
 • Toxické reakce.

To jsou některé z důležitých přínosů medu pro vaše tělo! Vždy jděte po prémiovém organickém medu, abyste si užili jeho přirozenou dobrotu. Většina produktů, které dostáváme na trh, je směs medu a cukrového sirupu, což může být pro vaše tělo extrémně nebezpečné. Jsou také smíchány s chemikáliemi pro zvýšení trvanlivosti. je těžké získat, ale stojí za vaše peníze a úsilí! Kdy se tedy připojíte k této „sladké“ revoluci?