Cres patří mezi oblíbené chorvatské ostrovy

Cres se nachází v Jaderském moři a je chorvatským ostrovem. S plážemi ostrova, věží ze 16. století, muzei a dalšími historickými památkami je ideálním místem pro lidi, kteří hledají klid a historické znalosti zároveň. Ostrovní středověká vesnice Lubenice na vrcholu kopce je jednou z nejoblíbenějších destinací. Cesta do Chorvatska není náročná, proto zemi navštěvuje mnoho lidí na vlastní pěst.

Pláž Lubenice

Chcete-li se dostat na pláž, musíte se vydat cestou z obce Lubenice. Pokud se rozhodnete jít pěšky, doporučujeme si vzít tenisky nebo trekingové boty, protože cesta je poměrně strmá a hrbolatá. Samotná pláž je oblázková a je opravdu nádherná s křišťálově čistou a spíše chladnější vodou.

Mali Bok

Malá zátoka, která je snadno přístupná. Zátoka je velmi malá a má krásnou čistou vodu a ohromující krajinu, boty do vody jsou nutnstí, protože existuje spousta mořských ježků a je často navštěvována turisty, takže očekávejte, že potkáte spoustu lidí.

Pláž Orlec

I když je náročné dostat se na pláž Orlec a je velmi malá, je naprosto krásná. Doporučuje se přijet brzy ráno, abyste viděli východ slunce. Jednou ze zábavných a vzrušujících aktivit, které zde můžete dělat, je šnorchlování.

Nezapomeňte si včas zajistit ubytování a ubytovanivchorvatsku.cz. Na webu objevíte nabídku různých typů ubytování po celém Chorvatsku, včetně ostrovů.

Cresova věž

Okouzlující strážní věž nad přístavem Cres. Dostanete se k němu krátkou procházkou do kopce nebo po silnici, která vede do čtvrti Melin. Oblast věže je velmi malebná a v blízkosti přístavu, v okolí jsou také zajímavé obchody. V Chorvatsku vyjde dovolená levně, ovšem je bohatá na zážitky.

Osor městské hradby

Nádherné město. Na první pohled to může být jednoduché, ale obsahuje sugestivní a překvapivý příběh. Nabízí základní služby a je velmi tichý a klidný pro ty, kteří rádi tráví relaxační chvíle.