Intimní hygiena je důležitá v každém věku a období ženy

Hygiena je důležitou součástí našich životů a péče sama o sebe. I když se v našem světě považuje intimní hygiena za samozřejmost, pro mnoho lidí je stále tak trochu tabu.

Stejně jako náš trávicí systém, který obsahuje přátelské střevní bakterie, kůže a výstelka obklopující ženskou vaginální oblast obsahuje také přátelské bakterie, které produkují kyselinu. Tato kyselina udržuje zdravé vnitřní prostředí a zabraňuje růstu nepřátelských bakterií nebo kvasinek, které mohou způsobit infekci. Čistota je životně důležitá kvůli různým cyklům, kterými ženy procházejí, včetně menstruace. Nepravidelné mytí a špatná hygiena během menstruace mohou vést k růstu a šíření bakterií v genitáliích s nešťastnými důsledky. Intimní hygiena ženy je důležitá v každém věku.

Co se stane, když žena zanedbává intimní hygienu?

Použití obyčejných mýdel může věci zhoršit, protože některá mýdla mohou narušit rovnováhu pH vagíny tím, že odplaví užitečné bakterie nazývané laktobacily.

Ženy by měly klást důraz na intimní hygienu bez ohledu na to, v jaké fázi je jejich život nebo bez ohledu na jejich věk.

Nesprávná péče může vést k různým infekcím vulvy, primárně známým jako „vulvovaginitida“, která je způsobena různými bakteriemi.

Výrobky pro intimní hygienu, jako je intimní gel, pomáhají vyrovnávat vaginální hladinu pH, zabraňují svědění a bakteriální infekci ve vaginální oblasti. Pomáhá také při růstu dobrých bakterií lactobacillus.

Použití gelů určených pro intimní hygienu může pomoci zmírnit pocit pálení, vyrážky, podráždění po holení svědění, ošetření pubického tvrdého zarůstání chloupků a odstranění nežádoucího zápachu.

Intimní hygiena a celková péče o intimní partie je velmi důležitá. GYNELLA® je prověřená značka nejen intimních gelů, ale také intimních léčivých prostředků.