Jak snadno přestat kouřit přírodními metodami

Věděli jste, že kouření může být škodlivé nejen pro vás, ale i pro lidi, kteří kouř pasivně vdechují? Ačkoli mnoho lidí používá kouření ke zmírnění stresu, může se rychle změnit v závislost, která je škodlivá.

Tento článek vám představuje bezpečné a přirozené možnosti, které vám pomohou přestat kouřit přirozeně. Čtěte dále a dozvíte se více!

12 účinných strategií pro život bez nikotinu:

Odhodlání je klíčem, když chcete skončit se zlozvykem, jako je kouření. Všude je pokušení, což celý proces ještě ztěžuje. Nejlepší by bylo připravit se na abstinenční příznaky a použít tipy, které vám poskytnou konzistentní a trvalé výsledky.

1. Vytvořte seznam důvodů, proč přestat kouřit:

Lidé, kteří jsou řetězovými kuřáky, si často uvědomují, že se rozhodnou přestat kouřit. Jedním z prvních a nezbytných kroků, jak přestat kouřit, je vytvořit si seznam, který si připomene, proč vás k tomuto rozhodnutí vedl. Ujistěte se, že jste zvolili důvod, který je dostatečně silný, abyste ovládli nutkání zapálit si.

  • Chraňte svou rodinu před pasivním kouřením.
  • Snižte pravděpodobnost vzniku chronických zdravotních problémů.
  • Šetřit peníze. Atd,.

2. Buďte aktivní:

Sezení na jednom místě se pro mnohé z nás stalo způsobem práce. To může být důvod, který může vyvolat touhu po nikotinu, díky které spadnete z vozu. Být aktivní je nejlepší způsob, jak přestat kouřit.

Zapojit se do jedné nebo druhé aktivity, jako je plavání, běhání, bruslení atd., může být velmi prospěšné, protože nezbývá příliš času na to, aby se vaše chutě objevily ve vaší mysli.

Pokud nejste aktivní člověk, pak je nejvyšší čas, abyste si pochytali pár nových koníčků, které vás udrží a udrží zdraví vašeho těla.

3. Přejděte na plán zdravé výživy:

Jakmile se rozhodnete přestat kouřit a provedete změny ve svém životním stylu, jsou také nezbytné zdravé stravovací návyky . Včetně čerstvého ovoce a zeleniny vám pomůže ovládnout touhu po nikotinu.

Dieta neznamená, že musíte hladovět; jíst zdravě je základ. Zkuste zařadit potraviny, které mohou prospět celkovému zdraví vašeho těla, jako jsou chudé bílkoviny, celozrnné výrobky, zelenina a ovoce.

Ananas je jedním z nejlepších druhů ovoce, které pomáhá snižovat zánět způsobený neustálým užíváním nikotinu a udržuje zdravé fungování vašich plic .

4. Pijte hodně vody:

Voda hraje zásadní roli při detoxikaci vašeho těla. To je důvod, proč se doporučuje vypít alespoň 8 litrů vody denně. Pití dostatečného množství vody je nejlepší metodou, jak přestat kouřit a bojovat proti závislostem.

Nepřetržité kouření vytváří ve vašem těle usazeniny nikotinu, které poškozují tkáně. Spotřebou vody ve velkém množství pomalu vyplavuje chemické usazeniny a udržuje vás hydratované.

Voda vám pomáhá bojovat se závislostí a účinně urychluje proces hojení.

5. Popíjejte bylinkový nebo zelený čaj:

Zelený čaj obsahuje látky podporující zdraví, což z něj dělá jeden z nejlepších domácích prostředků, jak přestat kouřit. Usrkávání horkého bylinkového nebo zeleného čaje odvede vaši mysl od cigaret. Pomáhá také vašemu tělu léčit se z poškození způsobeného nepřetržitým kouřením. Je vidět, že zelený čaj snižuje riziko rakoviny plic u lidí, kteří kouří.

Jakmile se rozhodnete přestat kouřit, začněte si zvykat popíjet bylinkový čaj dle vlastního výběru nebo zelený čaj.

6. Vitamín C:

Prvních několik týdnů, kdy přestanete kouřit, je nejnáročnějších a nejstresovanějších období. Tehdy lidé potřebují největší podporu a vaše tělo potřebuje doplňky, které vám pomohou přestat kouřit.

Antioxidanty obsažené ve vitaminu C pomáhají odstraňovat toxiny z vašeho těla, a proto se mu také říká sběrač odpadu. Kontroluje touhu po nikotinu tím, že čistí vaše tělo. Trénuje vaše tělo, aby netoužilo po nikotinu.

Vitamin C hraje zásadní roli v boji proti abstinenčním příznakům, jako je nervozita, podrážděnost, úzkost, deprese tím, že zlepšuje nervové funkce.

7. Konzumujte ženšen:

Kontrola touhy po nikotinu je jednou z největších překážek, kterým čelí mnoho lidí, když plánují přestat kouřit. Zde přichází na pomoc ženšen. Je to jeden z nejlepších přírodních způsobů, jak přestat kouřit.

Podle mnoha studií může být ženšen terapeutickou náhradou nikotinu, díky čemuž je kouření méně přitažlivé.

Ženšen lze konzumovat přípravou čaje nebo přidat prášek do polévky či šťávy. Takže bez odkladu přidejte ženšen do své rutiny a rychle dosáhněte svého cíle.

8. Třezalka tečkovaná:

Třezalka tečkovaná je jedním z nejlepších bylinných doplňků, které vám pomohou přestat kouřit. Je to také bylina, která se běžně používá k léčbě deprese.

Bohatá dávka antioxidantů přítomných v třezalce tečkované vám pomáhá kontrolovat touhu po nikotinu, zvláště když se snažíte přestat kouřit. Je to možnost, kterou lze použít pro lidi, kteří se chtějí vyhnout používání náhradní nikotinové terapie, aby přestali kouřit.

Tato bylina se primárně používá při depresi; k potvrzení jeho účinnosti při odvykání kouření je zapotřebí další výzkum.

Přestože je užívání třezalky bezpečné, těhotné a kojící ženy a děti by se jí měly vyhnout.

9. Aromaterapie s esenciálním olejem:

Přestat kouřit není snadné, protože to na lidi citově zabírá. Stres je jedním ze společných přispěvatelů mnoha lidí, kteří kouří. Účinky esenciálních olejů se u každého člověka liší.

Aromaterapie s esenciálními oleji může pomoci uklidnit vaši mysl, uvolnit vaše tělo a odvést vaši mysl od odvykání nikotinu.

Některé z esenciálních olejů, které lze použít během aromaterapie, jsou:

  1. Esenciální olej z černého pepře
  2. Esenciální olej ze sladkého pomeranče
  3. Esenciální olej z heřmánku římského
  4. Levandulový esenciální olej
  5. Esenciální olej z máty peprné
  6. Rozmarýnový esenciální olej

Ačkoli existují pozitivní účinky esenciálních olejů, je zapotřebí více výzkumu, aby se prokázala jejich účinnost, která vám pomůže přestat kouřit.

10. Požádejte o radu akupunkturistu:

Akupunktura je alternativní medicína, která je účinná při léčbě mnoha zdravotních neduhů. Je to nejúčinnější způsob, jak přestat kouřit a pomáhá vám úspěšně dosáhnout vašeho cíle.

Podle studie několik akupunkturních bodů v našem těle pomáhá různým lidem mnoha způsoby. Tento proces umožňuje lidem, kteří chtějí přestat kouřit, motivovat a zůstat na cestě.

Je to jeden z přirozených procesů, které vám pomohou zpočátku snížit počet cigaret a nakonec je přestat.

11. Cvičte jógu nebo cvičte

Cvičení v podobě jógy se dostává do popředí zájmu lidí všech věkových kategorií. Jóga pomáhá tělu relaxovat a je považována za jedno z nejlepších řešení, jak přestat kouřit. Pomáhá vám kontrolovat touhu po nikotinu a výrazně snižuje úzkost.

Podle vědců jóga nebo cvičení pomáhají snižovat krevní tlak a posilují vaše plíce tím, že vás udrží v relaxaci. Funguje jako alternativní terapie zejména u žen.

Tak na co čekáš? Začněte cvičit jógu, která bude pomalu, ale účinně snižovat počet cigaret, které každý den vypijete.

12. Použijte aplikaci:

Elektronická média zaznamenala v posledních letech obrovský rozvoj. Jsou dostupné aplikace úplně na všechno. Pomocí mnoha takových aplikací můžete sledovat a motivovat se, když chcete přestat kouřit. Rozhraní, design a frekvence aktualizací hrají zásadní roli při navrhování těchto aplikací.

Všichni chceme přestat kouřit pro blaho sebe i své rodiny. Na rozdíl od dočasných oprav vám kroky uvedené v tomto článku nabídnou pohodlný a trvalý způsob, jak přestat kouřit přirozeně. Doufáme, že vám tyto tipy pomohou překonat náročné období a vyjdou na výbornou.