Alkohol během těhotenství: Rizika a vedlejší účinky na dítě

Konzumace alkoholu v těhotenství není něco, na co bychom chtěli sázet. Rizika jsou více, poškozují nejen váš růst, ale také růst vašeho dítěte v embryu. Existuje mnoho potenciálních rizik, o kterých možná nevíte. Zde je několik věcí, které potřebujete vědět o alkoholu a těhotenství.

Po celá léta výzkumníci strávili role papíru snahou zjistit, zda je pití v těhotenství škodlivé nebo ne. Pak se dospělo k závěru, že přehánět to s alkoholem, když čekáte, je skutečně škodlivé. Ve skutečnosti stačí malé množství alkoholu k poškození a vrozené vadě plodu.

Je pití alkoholu během těhotenství považováno za bezpečné?

Ne! silné ne! Nebezpečí alkoholu v těhotenství je mnohonásobné. Fetální alkoholový syndrom je běžná věc pro všechny těhotné matky, které konzumují alkohol. Alkohol má potenciál proniknout do placenty a tím do krevního oběhu dítěte. Pokud se přesto rozhodnete pít v těhotenství, pak není vhodné pít více než jednu nebo dvě jednotky.

Nežádoucí účinky pití alkoholu během těhotenství:

Pokud přemýšlíte, je zcela v pořádku dát se občas na pití, ale jen občas. Občasné pití na večírcích a jiných společenských setkáních pravděpodobně neovlivní vaše dítě negativním nebo nepříznivým způsobem. V případě, že očekáváte a přemýšlíte o účincích alkoholu v těhotenství, zde je varování.

1. Játra jsou jedním z posledních orgánů, které se u vašeho dítěte vyvíjejí, takže když máte alkohol, stejně jako jakoukoli jinou živinu, která se dostává do vašeho těla, alkohol se také vždy dostane k vašemu dítěti, a to kvůli absenci jater nebo kvůli když máte velmi malá játra, tělo dítěte nedokáže zpracovat alkohol tak dobře jako vy. To negativně ovlivňuje růst dítěte. Nadměrné pití nebo nadměrné pití alkoholu během těhotenství poškozuje vaše dítě. Pokud se matka oddává nadměrnému pití, je pravděpodobné, že její dítě bude mít účinky alkoholu i poté, co se narodí, a tyto účinky mohou být celoživotní.

2. Poruchy u dětí, pokud matka pije alkohol, když je těhotná:

Hlavní poruchy u dětí, jejichž matky během těhotenství konzumují alkohol, jsou špatný růst, problémy s chováním, abnormality obličeje a poruchy učení u dítěte. Pití alkoholu během těhotenství může také vést k některým vážnějším poruchám, jako jsou celoživotní problémy se zrakem, potíže se sluchem, problémy se spánkem, zpoždění řeči, nízká porodní hmotnost vašeho dítěte. V některých případech lékaři také zjistili, že účinky pití alkoholu během těhotenství vede k potratu, předčasnému porodu nebo narození mrtvého dítěte.

3. Poškození mozku a mrtvé narození:

Poškození mozku a narození mrtvého dítěte jsou další vedlejší účinky alkoholu v raném těhotenství. Dítě v děloze neroste nebo může dokonce přijít o život.

4. Vrozené vady:

Vrozené vady, jako jsou problémy se zrakem, problémy se sluchem atd., jsou možné vady, které se u dítěte mohou vyvinout. Pamatujte, že závady jsou dlouhodobé.

Pokud stále přemýšlíte o pití alkoholu v těhotenství, naše varování pro vás je dopřát si příležitostné nápoje a mít na paměti množství. Nenechte se plýtvat a mějte na paměti, jak moc to ovlivňuje vaše tělo. Alkohol je pro dítě toxická látka, protože kvůli nedostatku správných orgánů k odbourávání alkoholu má vyvíjející se dítě tendenci mít silnou koncentraci alkoholu v krvi, pokud matka pije, protože tento nápoj přejde na dítě. Existují případy, kdy se ženy během očekávání intenzivně oddávaly pití, a přesto porodily naprosto v pořádku miminka bez vad, zatímco jiné, které se sotva napily nebo dvě, měly u svých dětí nějaké poruchy, takže je nejlepší být opatrný. Každý porod je jiný, každá nastávající maminka je jiná a její tělo také.

Studie ukázaly, že i sklenka nebo dvě jakéhokoli nápoje, ať už je to víno, pivo, vodka, rum, vždy ovlivní vaše dítě. Zatímco vidíte své přátele pít, mějte na paměti, že jejich tělo to snese. Možná nemůžete. Pokud jste náhodou pravidelným pijákem, nejlepší věcí, kterou můžete udělat, je přestat konzumovat alkohol, jakmile zjistíte, že jste těhotná. Tímto způsobem můžete udržet nemoci na uzdě a porodit zdravé a šťastné dítě.

Účinky užívání alkoholu během těhotenství:

Jak jsme řekli, nevěříme v žádný alkohol během těhotenství. Nicméně, pokud tak učiníte, zde jsou některé z účinků, které uvidíte u svého dítěte.

A. Rysy obličeje: Dítě může mít výrazné rysy obličeje. Může mít malou hlavu s plochým obličejem a někdy úzkými očními otvory.

B. Problémy s růstem: Problémy s růstem budou s věkem ustupovat. Děti, jejichž matky během těhotenství pily alkohol, budou mít tendenci být menší než ostatní v jejich věku.

C. Problémy s učením a chováním se časem také objeví.

D. Byly také pozorovány vrozené vady a problémy s vazbou na novorozence spolu s problémy s krmením.

Způsoby, jak přestat užívat alkohol během těhotenství:

  • Prvním způsobem je plně pochopit, že je to extrémně škodlivé pro vás i pro dítě. Když to víte, zkuste se rozptýlit tím, že budete dělat věci, které vyžadují vaši plnou pozornost. Nechat se rozptýlit je celá možná cesta.
  • Uvědomte si čas, kdy máte chuť na alkohol. Jakmile to budete vědět, zkuste se projít nebo se snažte nebýt poblíž. Dělejte věci, které zajistí, že budete daleko od dostupnosti alkoholu.
  • Promluvte si se svým lékařem o dalších lécích.

I když toto odvykání může být jistě těžké, sebeovládání je první věc, kterou musíte cvičit. S tím věci zapadnou na své místo.

Jak se alkohol přenáší na dítě v děloze?

Alkohol přechází z krve matky do krve dítěte. Do dítěte se dostává přes placentu, která spojuje matku a dítě. Placenta je ideální pro krmení dítěte výživným jídlem, které potřebuje pro svůj růst.