Proč ženy zůstávají s muži, kteří je podvádějí

„Promiň, ona mě svedla. Já už to nikdy neudělám.“ Tuto větu slyšelo již tisíce žen a jen určité procento z nich zachová sebeúctu a nefungující vztah opustí. Odpustit nevěru je lidské, ale kolik odpuštění někteří muži chtějí? Kde je ta hranice, kdy si žena řekne DOST?

Některé ženy jsou dokonce pyšné, když se muži od milenek vrací k nim, považují to za jakýsi zvrácený projev lásky. Nikdo není dokonalý, každý děláme chyby, ale dají se opakované nevěry považovat za „chybu“?

Nulová sebeúcta

Většina žen žijící s nevěrným mužem se potýká s nízkou sebeúctou. Mají pocit, že je nikdo jiný nebude chtít. Navenek se mnohdy tváří jako šťastné ženy, sociální sítě zahlcuje „šťastnými“ fotografiemi, a doma se užírá představami. Často uvěří mužům plané sliby, ale pokud je roky nevěrný, je téměř nepravděpodobné, že by se změnil.

Neumí být sama

Když se váš manžel seznámí s hezčí, přitažlivější – možná ještě mladší – ženou, nevzbudí to příliš sebevědomí. A co když je těch žen několik?

Strach ze samoty drží lidi ve všech druzích hrozných situací a vztahů.

Finance

Největším strachem žen je, že klesne jejich životní standard. Pochopení se dá najít u matek s dětmi, které chtějí svým dětem dopřát bezstarostné dětství.

Jiné ženy však často vymění svou hrdost za značkovou kabelku nebo luxusní dovolenou.

Kariéra

Mnoho vzdělaných žen stále staví svou kariéru na druhé místo za kariérou svého manžela.

Přijde o přátele

Rozvádějící se manželka navíc riskuje, že naruší i svůj společenský okruh, zvláště pokud šlo výhradně o jiné manželské páry.

Láska

Někdy žena svého muže miluje, i navzdory jeho „záletům“. Pro některé ženy je tento status nepochopitelný, ale ženy nevěrných mužů je často obhajují, že to zkrátka jejich jediná „vada“.