Nejlepší přírodní prostředky v boji proti tělesnému zápachu

Představte si, že se zúčastníte večírku v kanceláři, jen abyste si uvědomili, že smrdíte jako skunk! Jaká by byla vaše reakce? Strach z odsouzení následovaný pocitem trapnosti vás začne ovládat! Je čas vypořádat se s tímto nepříjemným problémem pomocí našich osvědčených prostředků na tělesný pach! Tyto zcela přírodní metody vám jistě pomohou vypořádat se se zápachem bez použití agresivních chemikálií na kůži! Nikdy nedovolte, aby vaše tělo zapáchalo, aby zničilo váš veřejný obraz nebo vás vzdalovalo od vaší rodiny a blízkých. Čtěte dále a dozvíte se o příčinách, příznacích, metodách prevence a přírodních domácích lécích na tělesný zápach.

Proč vzniká tělesný zápach?

Tělesný pach má více než jednu příčinu. Hlavním viníkem tohoto páchnoucího problému jsou bakterie ve vašich apokrinních žlázách, nazývané také potní žlázy. Nadměrné pocení způsobené mnoha faktory tento růst zvyšuje, což vede k tělesnému zápachu. Některé z nich jsou:

  • Horké, štiplavé jídlo
  • Suroviny na bázi síry jako česnek, cibule, koření
  • Stres
  • Nedostatek správné hygieny
  • Pubické ochlupení
  • Polyesterové tkaniny
  • Zácpa
  • Lékařské problémy, jako je diabetes, problém s játry

Identifikace známek a příznaků tělesného pachu:

Kromě nesnesitelného zápachu přichází tělesný zápach také s řadou příznaků, jako jsou:

  • Nadměrné pocení
  • Svědění nebo podráždění
  • Návaly horka
  • Vyrážky

Návod, jak zabránit tělesnému pachu:

Zatímco domácí prostředky mohou pomoci při léčbě tělesného pachu, tyto jednoduché tipy mu mohou v první řadě zabránit:

  • Udržujte své tělo čisté a suché
  • Vždy noste oblečení vyrobené z přírodních vláken, jako je bavlna, len
  • Vyhněte se tkaninám ze směsi Poly, protože mohou blokovat váš pot
  • Řekněte ne sírovým potravinám, jako je zelí, cibule, česnek atd., které způsobují tělesný zápach
  • Vyperte oblečení dobrým pracím prostředkem a poté avivážou
  • Snažte se mít podpaží bez chloupků. To může zabránit růstu bakterií v oblasti
  • Pokud trpíte nadměrným pocením, poraďte se s lékařem a nechte si udělat důkladnou lékařskou prohlídku, abyste diagnostikovali základní příčinu.

Domácí léky na tělesný zápach:

Zde je 9 nejlepších způsobů, jak se zbavit tělesného pachu:

1. Snažte se být čistý:

Nejlepší lék na tělesný pach je udržovat své tělo čisté. Doporučuje se mít čistou sprchu alespoň dvakrát denně, protože snižuje množení bakterií na kůži. Podle mnoha výzkumníků je lepší se osprchovat teplou vodou, abyste zabránili tělesnému pachu a vždy použít antibakteriální mýdlo nebo mýdlo ze santalového dřeva, abyste se vypořádali s tělesným pachem.

2. Velkolepá jedlá soda:

Jedním z osvědčených prostředků proti pachu mužského těla je jedlá soda, kterou mohou používat i ženy. Existují dva způsoby, jak je můžete použít.

  • Vezměte jednu polévkovou lžíci jedlé sody a půl citronové šťávy, dobře je promíchejte a aplikujte na části těla, kde se nadměrně potíte.
  • Jemně naneste na tuto oblast a nechte působit 2-3 minuty a poté se očistěte a osprchujte.
  • Ujistěte se, že oblast nedrhnete a aplikujte denně po dobu jednoho nebo dvou týdnů.
    Ve stejném procesu použijte prášek do pečiva a kukuřičný škrob a aplikujte stejným způsobem.

Jedná se o jeden z nejlepších domácích prostředků na nepříjemný tělesný pach, který vás udrží svěžestí po delší hodiny.

Upozornění: Jedlá soda může být drsná pro citlivou pokožku. Těhotné ženy a malé děti se musí tomuto léku vyhýbat.

3. Holte tělo a používejte deodoranty:

Abyste zabránili nepříjemnému zápachu, měli byste vždy oholit chloupky v oblasti podpaží, protože chloupky fungují jako lapač bakterií a produkují více pocení a zápachu. Po osprchování zajistí, že místo krásně osušíte, protože suché části těla odolávají růstu bakterií. Vždy používejte antiperspirační deodoranty a dobrá vůně udrží tělesný pach pryč.

Opatření: Je třeba se vyhnout deodorantům na bázi alkoholu, protože mohou způsobit pálení v kůži a vést k zánětu.

4. Andělský jablečný ocet:

Jedním z nejlepších domácích léků na tělesný pach zpoceného podpaží je ACV. Jablečný ocet je zázračný sirup, protože obsahuje silné bakterie, které bojují proti nepříjemnému zápachu a dokonce vyrovnávají hladinu pH v těle. Můžete je aplikovat dvěma způsoby:

  • Do vlažné vody na koupání můžete přidat jednu polévkovou lžíci jablečného octa a namočit na 10 -15 minut.
  • Za druhé, vezměte si trochu jablečného octa a jemně jej vetřete do podpaží, nechte tři až čtyři minuty působit a osprchujte se. Přihlašte se, dokud na sobě nezjistíte nějaké změny.

Opatření: ACV je extrémně účinný a před aplikací přímo na kůži je nutné jej naředit. Také doporučujeme provést záplatový test na malé ploše, než budete pokračovat na větší plochy.

5. Dejte si koupel s rozmarýnem:

Rozmarýn odolává růstu zápachu, způsobujícímu bakterie a svou příjemnou vůní dokonce neutralizuje tělesný pach. Obsahuje zinek, jehož nedostatek může způsobit tělesný zápach. Můžete použít jeho listy a esenciální olej vyrobený z rozmarýnu.

  • Vezměte dva šálky sušených listů rozmarýnu do pěti šálků horké vody, namočte je na 10-15 minut a poté se na 10-15 minut namočte do vody.
  • Pěkně se osušte a zbavte se nepříjemného tělesného pachu.
  • Můžete dokonce použít esenciální olej, smíchat pět až šest kapek v malém šálku vody a aplikovat na pocení místa a uvidíte rozdíl.

Upozornění: Esenciální oleje jako rozmarýn se nedoporučují těhotným ženám . Je lepší se jim vyhnout, protože tyto oleje jsou spojeny s časnými stahy dělohy.

6. Nádherná vodnice:

Tuřín má antibakteriální vlastnosti a omezuje růst bakterií způsobujících nepříjemný zápach a je nabitý vitamínem C, který potlačuje nepříjemný zápach. Tuřín můžete začít konzumovat a zařadit ho jako součást svého jídla

Můžete dokonce aplikovat tuřínovou šťávu na oblast podpaží a třísel a nechat ji zaschnout. Poté jej omyjte teplou vodou Luke, můžete to udělat každé ráno, protože udrží nepříjemný zápach pryč po dobu nejméně 10 hodin.

7. Detoxikujte tělo:

Je velmi důležité, abyste vyčistili systém zevnitř, abyste zastavili nepříjemný zápach. Detoxikujte tělo jako očistu a odstraňte všechny toxiny, které se mohou nahromadit z nezdravého životního stylu a stravovacích návyků. Pijte tedy hodně vody a jakmile bude systém čistý, bude také minimalizován nepříjemný zápach.

8. Aplikujte pomocí Hazel:

Tento úžasný vilín snižuje hladinu ph pokožky. Jeho adstringentní vlastnosti minimalizují kožní póry a snižují produkci potu. Lísku můžete smíchat s vodou a uchovávat je v lahvičce a stříkat ji dvakrát denně. Dokonce i vy můžete dát tři až čtyři kapky do vatového tamponu a aplikovat do podpaží a uvidíte, jak se kouzlo děje. Jedná se o jeden z nejlepších léků na zápach ženského těla.

9. Omezte nebo vyvarujte se potravin vyvolávajících zápach:

A konečně, chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu, přestaňte jíst vysokokalorická jídla, při kterých se budete více potit, nebo se jim vzepřete. Omezte dokonce i cibuli, česnek, který produkuje nepříjemný zápach a sycené nápoje, kofein nebo alkohol, které způsobují silné pocení.

Tyto přírodní domácí prostředky na tělesný pach vám mohou poskytnout klid! Už nikdy se nebudete muset bát nebo dvakrát přemýšlet o tom, jak udělat první krok se svými blízkými. Získejte zpět svou důvěru pomocí těchto metod, které jsou nejen bezpečné, ale také ekonomické. Procvičování preventivních tipů spolu s těmito metodami vám může pomoci trvale se držet dál od tělesného pachu a vždy se budete cítit lépe.

1. Jak mi holení v podpaží pomáhá zbavit se tělesného pachu?

Z mnoha míst v lidském těle jsou části jako podpaží, třísla, stehna atd. náchylnější k pocení. Jde totiž o uzavřená místa s malým nebo žádným vystavením ventilaci. Přebytečné ochlupení v podpaží může zachytit bakterie, které se snaží rozložit bílkoviny v potu. To vede k nepříjemnému zápachu v oblasti. Pravidelné odstraňování těchto chloupků může snížit živnou půdu bakterií a vést k menšímu tělesnému zápachu. Tato praxe však neovlivňuje produkci potu.

2. Jaký je rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem?

Antiperspiranty a deodoranty jsou zaměřeny na boj proti tělesnému pachu. Přestože se používají zaměnitelně, jedná se o dva různé produkty s různými metodami práce. Antiperspiranty bojují proti nadměrnému pocení tím, že blokují potní žlázy. To zase snižuje množení bakterií, které způsobují tělesný zápach. Deodoranty jsou na druhé straně jen parfémy na kůži , které maskují tělesný pach. Nemohou kontrolovat pot ani zcela eliminovat zápach.

3. Je v pořádku používat deodorant ihned po holení podpaží?

Holení citlivé oblasti, jako je podpaží, může způsobit podráždění nebo vyrážku. Když nastříkáte aerosolový přípravek bezprostředně po tomto postupu, může to vést k podráždění a zánětu. Vždy se doporučuje ponechat oblast několik hodin nedotčenou, aby se pokožka mohla usadit. Pokud však musíte použít deodorant, zvolte nealkoholický přípravek, který je speciálně určen pro citlivou pokožku.