Jak pečovat o svou citlivou pleť

Citlivá pleť trápí mnoho lidí. Zpravidla se vyznačuje rudými fleky na pokožce, které svědí nebo pálí. Podrážděnou pokožku způsobuje mnoho faktorů – počasí, nevhodná kosmetika, stres atd. Často je také citlivá pleť projevem alergie.

Jak předejít červeným skvrnám

Pokud se na vaší pokožce objeví červené skvrny používejte zklidňující přísady bez mýdla, které také působí protizánětlivě, jako je lékořice, řasy a koloidní ovesné vločky. Vyhněte se drsné péči o obličej, vyhněte se lázeňským procedurám, jako je chemický peeling a mikrodermabraze, a vyhněte se kyselým složkám péče o pleť, včetně kyseliny glykolové a překvapivě i vitamínu C. Pomoci může i úprava jídelníčku. Zatímco kořeněná jídla mohou zhoršit zarudnutí, konzumace potravin bohatých na probiotika – jako je jogurt s živými kulturami – může zabránit citlivosti pokožky, zarudnutí a svědění tím, že zablokuje uvolňování chemikálií způsobujících zánět.

Když se objeví alergická reakce

Zmírněte příznaky domácím mléčným obkladem: Namočte hadřík do stejných dílů teplé vody a mléka a přiložte na podrážděná místa. Aloe a volně prodejný kortizonový krém jsou také užitečné. Vyhněte se sladkým jídlům, které jsou spojovány se zánětem, a přihoďte do nákupního košíku více věcí bohatých na zinek (fazole, kešu oříšky).

Citlivost pokožky se projevuje častěji u suché pleti

Žádné tonery, adstringenty nebo produkty obsahující alkohol. Nepokoušejte se vydrhnoutsuché šupinky kůže; drsné exfolianty mohou problém zhoršit. Místo toho naneste megahydratační krém, který má ceramidy, peptidový komplex a niacinamid a nešetřete jím.

Akné

Existují situace nebo produkty, které způsobují skvrny? Pokud se vám po nošení konkrétního make-upu objeví pupínky, přestaňte jej používat (samozřejmě) a prozkoumejte seznam složek, zda nejsou podezřelé, že by mohli být na vině. Naneste jemný čisticí prostředek a poté ošetřete kyselinou salicylovou – nejen že pomáhá uvolnit ucpané póry, ale je také méně dráždivá než benzoylperoxid, který může být na citlivou pokožku drsný. Do vašeho režimu lze také začlenit ošetření se sírou, která vytahuje maz z ucpaných pórů a inhibuje vyrážky. Nezapomínejte na hydrataci.