Pomáhá vám pití černé kávy rychle zhubnout?

Pokud jste vášnivými pijáky černé kávy, je na čase se radovat! Existuje spousta výhod pro vaše tělo a mysl, které jsou připisovány vašemu oblíbenému nápoji. Mnoho studií prokázalo, že černá káva prospívá hubnutí ve srovnání s jakýmkoli jiným nápojem na bázi kofeinu.

Pokud si myslíte, co je černá káva? A jak se liší od běžné kávy? Černá káva je nápoj, který je přípravkem, který nepřidává žádné přísady ani mléko. Ve srovnání s jinými variantami kofeinu je obvykle hořký a nazývá se také Espresso.

Pojďme si projít tento článek, abychom se dozvěděli více o tom, jak černá káva zhubne, jak často byste měli pít černou kávu na hubnutí a o jejích výhodách a vedlejších účincích.

Jak vám pití černé kávy pomůže zhubnout:

Černá káva si rychle získává oblibu mezi zdravotními nadšenci a má to dobrý důvod! Černá káva má oproti variantě připravené s mlékem a cukrem nízký počet kalorií. Když se černá káva spojí se správným cvičením, můžete všechna ta kila navíc rychle spálit.

Podle výzkumů konzumace kofeinu podporuje lepší redukci a řízení hmotnosti. Vysoké množství kofeinu je spojeno se zvýšením metabolismu, což pomáhá při hubnutí.

Spaluje černá káva tuk?

Mnoho studií naznačuje, že kofein má roli při spalování tuků, ačkoli neexistuje žádný solidní empirický důkaz, který by totéž podporoval. Vysoké množství kofeinu ve vašem těle může zvýšit tvorbu tepla, které se také říká termogeneze, a mnohem rychleji spaluje tukové buňky. Kofein také snižuje přebytečný objem v těle tím, že pomáhá při lipolýze, přeměně tukových zásob na energii.

5 důvodů, proč je černá káva účinná při hubnutí:

Zde jsou některé výhody černé kávy pro rychlé hubnutí:

1. Černá káva zvyšuje váš metabolismus:

Černá káva zvyšuje metabolickou aktivitu a zvyšuje hladinu energie ve vašem těle, protože obsahuje kofein. Budete mít lepší výsledky při hubnutí s vyšší rychlostí metabolismu. Ujistěte se, že připravujete nízkokalorický nápoj bez přidávání sladidel. Chuť své černé kávy můžete vylepšit přidáním ořechového mléka, másla, ghí, skořice, zázvoru, medu nebo jaggery.

2. Snižuje hladovění:

Černá káva působí na centrální nervový systém a snižuje vaši touhu po nadměrném jedení. Kofein pomáhá potlačit peptid YY, což jsou hormony hladu, které vás nutí vyhýbat se potravinám, které přibírají na váze.

Stimulace metabolické aktivity a zvýšení energetické hladiny potlačuje hlad pomocí kofeinu obsaženého v černé kávě.

3. Snižuje extra obsah vody v těle:

Přebytek vody ve vašem těle je jedním z primárních důvodů pro zvýšení hmotnosti u mnoha lidí a černá káva může být perfektním lékem na její léčbu. Černá káva vám pomůže často močit tím, že z těla vyplaví přebytečnou vodu. Přestože je úbytek na váze dočasný, tento způsob nemá žádné vedlejší účinky. Pokud máte vodní váhu a chcete rychlou opravu, tato možnost je perfektní.

4. Pomáhá vám spalovat kalorie:

Pití černé kávy vás udržuje aktivní a spalujete více kalorií účinnou stimulací metabolické aktivity. Tímto způsobem vám černá káva pomáhá zhubnout tím, že spálíte více kalorií. Černá káva je nápoj bez kalorií a má pouze 5,4 kalorií. Nejlepší způsob, jak spálit více kalorií, je konzumovat tento nápoj před tréninkem.

5. Snížení produkce glukózy v těle:

Kyselina chlorogenová je antioxidant přítomný v černé kávě, který může způsobit ztrátu hmotnosti a zpomalit produkci glukózy ve vašem těle, což snižuje riziko cukrovky. Tento antioxidant zlepšuje citlivost na inzulín a inhibuje střevní absorpci glukózy. Přestože je zapotřebí více výzkumu, kofein zvyšuje hladinu adrenalinu, což je stresový hormon. Nenechá vaše buňky zpracovat příliš mnoho cukru.

Nejlepší čas na pití černé kávy pro hubnutí:

Ačkoli mnoho lidí věří, že pití černé kávy spaluje tuk, většinou při konzumaci brzy ráno, může způsobit několik vedlejších účinků, jako je podráždění břicha, kyselý reflux, pokud to děláte na lačný žaludek.

To je důvod, proč odborníci doporučují konzumovat černou kávu pro odbourávání tuků, když jsou hladiny kortizolu relativně vysoké, v časovém rámci 10-12 a 14-17 hodin.

Jak používat černou kávu pro hubnutí?

Zde jsou některé ze způsobů, jak můžete černou kávu zařadit do své rutiny pro efektivní hubnutí:

1. Černá káva s medem na hubnutí:

Pokud hledáte alternativní sladidlo cukru do černé kávy, med může být výbornou náhradou. Antioxidanty obsažené v medu dodají vaší kávě chuť a zrychlí metabolismus, který rychle spaluje tuky a pomáhá při hubnutí. I když některým lidem nemusí chutnat, jakmile si na chuť zvyknete, bude to zdravá alternativa.

2. Černá káva Ghee pomáhá při hubnutí:

Ačkoli černá káva má několik výhod , někteří lidé mají žaludeční potíže, takže mnoho lidí raději nepije tento nápoj na lačný žaludek. Kyselý účinek kávy můžete neutralizovat přidáním ghí. Také udržuje zdraví střev a metabolismus díky přítomnosti omega-3 a kyseliny máselné. Vyzkoušejte tuto báječnou kombinaci, pokud na to máte žaludek.

3. Vyhněte se přidávání cukru do černé kávy:

Pokud je vaše strategie hubnutí černá káva, přidání cukru může způsobit více škody než užitku. V moderní stravě je cukr považován za jednu z nejhorších ingrediencí, pokud je přijímán v nadměrném množství. Cukr je také spojen s mnoha nemocemi, jako je obezita a cukrovka, kvůli vysokému množství fruktózy.

Pokud nemůžete konzumovat černou kávu bez sladidla, můžete cukr nahradit přírodním sladidlem, jako je stévie.

Nežádoucí účinky černé kávy:

Pokud si myslíte, že černá káva je plná zdraví prospěšných látek, můžete se mýlit, zvláště pokud ji konzumujete v nadměrném množství. Zde je seznam některých vedlejších účinků černé kávy:

  • Pití příliš velkého množství černé kávy může vést k úzkosti tím, že se ve vašem těle uvolňují vysoce stresové hormony.
  • Příliš mnoho kofeinu ve vás může vyvolat pocit nervozity.
  • Pokud pijete nadměrné množství kávy, existuje vysoká pravděpodobnost, že si zkazíte spánkovou rutinu. Proto se doporučuje vyhnout se pití černé kávy před spaním.
  • Nadměrná konzumace kofeinu, který obsahuje kyselinu chlorovodíkovou, která může způsobit křeče v břiše a kyselost.
  • Někdy může být vstřebávání minerálů problematické, pokud konzumujete příliš mnoho kávy.

Celá řada zdravotních přínosů černé kávy, jako je snížení rizika vzniku rakoviny, zdraví jater a srdce, posílení paměti atd. Černá káva pro hubnutí je hlavní přínos, který musíte hledat, a je snadné ji zahrnout do denní rutina. Ačkoli je prospěšný pro hubnutí, jeho přílišná konzumace může způsobit více vedlejších účinků než výhod. Vychutnejte si proto šálek tohoto kouzelného nápoje s mírou a těžte z jeho výhod.

Prohlášení: Obsah uvedený v tomto článku je pouze informativní a nenahrazuje lékařskou radu. Než vyzkoušíte něco nového, určitě se poraďte s lékařem. Webová stránka nezodpovídá za žádné vedlejší účinky, které může mít na vaše tělo.